Fenomén sprevádzajúci ľudstvo od praveku sa stal vo svojich najrozmanitejších polohách súčasťou nášho každodenného života.

Hovoríme o tanci, o jednom z najprirodzenejších rytmických pohybov, ktoré prospievajú nášmu telu a vďaka vyplavovaniu endorfínov i našej duši. Tanec v podobe umenia, športu, či ako forma zábavy je pre všetkých. A to je mottom letnej tanečnej školy Danza Mea: Tanec pre všetkých!“

Snom snáď každého malého dievčatka je stať sa baletkou, vznášať sa po javisku v krásnom kostýme. Realita tanečného umenia si však vyžaduje pevnú vôľu, dávku talentu, odhodlania, trpezlivosti a výdrž. Cesta profesionálneho tanečníka nie je otvorená pre všetkých, ale to neznamená, že nemôžete tancovať sami pre seba, objaviť krásu tanečného umenia a možno i skrytý talent.

Letná baletná škola Danza mea prináša možnosť splniť si svoj sen. Druhý ročník Danza Mea nadväzuje na pilotný projekt z roku 2013, ktorého sa zúčastnilo viac ako 80 detí. Danza Mea 2014 prináša kurzy klasického, moderného a súčasného tanca pre začiatočníkov, mierne pokročilých i profesionálov.

danza-mea-2013_mon_06

 

Vekovo neobmedzené kurzy rôznych tanečných štýlov sa uskutočnia pod vedením skúsených tanečných pedagógov z domova i zo zahraničia. Výhodou je možnosť vybrať si z jednotlivých kurzov a „ušiť “ si svoj tanečný program na mieru.

Sály Tanečného konzervatória v Bratislave ožijú tancom v príjemnej priateľskej atmosfére, ktorá je základom pre vytvorenie inšpirácie a tvorivého ducha.

Medzinároná tanečná škola vyvrcholí spoločným predstavením, na ktorom iniciatórka projektu Mgr. art. Jana šimkovicová odovzdá najtalentovanejším žiakom ceny v podobe tanečných štipendií a jeden z uchádzačov získa ocenenie „Talent Danza Mea“, ktoré je spojené s finančnou odmenou.

Nie všetci uchádzači ovládnu svetové javiská, ale Danza Mea garantuje, že všetci objavia krásy tanečného umenia, naučia sa mnoho od skúsených pedagógov a choreografov, získajú nové priateľstvá a vyplavia množstvo endorfínov.

Medzinárodná letná tanečná škola sa uskutoční v dňoch 21. – 30. júla 2014 v Bratislave. Viac informácii môžete nájsť > TU 

Srdečne Vás pozývame!

Lea Hurbanová

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu