záber z nového spotu (zdroj: Dedoles)

Po septembrovom prechode na 3D animáciu e-shop Dedoles.sk pokračuje v reklame s obľúbenými škrečkami. Traja hlavní hrdinovia sa tentokrát pripravujú na Vianoce.

“September pre nás znamenal dôležitý posun nielen kvôli zmene vizuálu našich škrečkov. Po prvýkrát sme hlavných hrdinov spotov vyzuli z ponožiek a obliekli do spodnej bielizne. Zmena prebehla nad očakávania. Okrem nárastu predaja reklama dosiahla aj výborné výsledky v post-teste vo všetkých premenných. Už touto prvou kampaňou sa nám podarilo dostať medzi najznámejšie a najviac preferované e-shopy so spodnou bielizňou. Preto pokračujeme v koncepte,” uviedol Martin Mrva, Chief Marketing Officer Dedoles.

Obdobie pred Vianocami je pre internetové obchody tradične najdôležitejšou sezónou roka. Dedoles kampaň odštartoval spotom o škrečkovi, ktorý sa nevie dočkať Vianoc a hľadá schované darčeky.

Na Slovensku a v Česku bude reklama nasadená v TV, online, Out of home médiách a rozhlase. Dedoles po prvýkrát využije televíznu reklamu aj v Slovinsku spolu s onlinom a Out of home médiami. Na všetkých trhoch bude reklama podporená PR.

Dedoles pôsobí v 20 krajinách Európy. Po úspechu škrečkov na Slovensku a v Česku ich firma plánuje nasadzovať aj na ostatných trhoch.

“Tomu, samozrejme, predchádza analýza vrátane zmerania potenciálu trhu a pre-testu reklamy. Slovinsko vnímame ako experiment. Je to malá krajina, ale trh s oblečením s výrazným farebným dizajnom je tam menej rozvinutý v porovnaní s krajinami, v ktorých sme silní. Získať Slovincov pre farebné ponožky je zaujímavá výzva,” povedal Richard Mareček, Head of Brand Strategy Dedoles.

Stav po troch vlnách kampane:
(pred prvou vlnou kampane nepoznalo Dedoles až 60% online populácie)

zdroj: Richard Mareček

Vizitka kampane:
Kreatíva: Somebody & Somebody
Stratégia: Dedoles in-house
Produkcia: ALIEN studio
Réžia: Martin Marček
Hudba: Fatmusic
Media planning a buying (okrem Facebooku a Googlu): Zenith
Media planning a buying FB a Google: Dedoles in-house
PR: Dedoles in-house

SK video:

CZ video:

(ts, red)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu