Ilustračná foto: pixabay.com

Účasť zakladateľa konšpiračného magazínu Zem&Vek Tibora Eliota Rostasa na nedávnej vedeckej konferencii Megatrends & Media, ktorú organizovala FMK má ďalšie pokračovanie. Dekanka fakulty Dana Petranová obvinila denník N, že publikuje tendenčné články o fakulte. 

Len nedávno sa v otvorenom liste adresovanom dekanke Dane Petranovej traja bývalí absolventi FMK vzdali ocenenia Granátové jablko, ktoré vedenie fakulty udeľuje študentom, ktorí sa zaslúžili o rozvoj FMK UCM. Urobili tak kvôli okolnostiam účasti konšpirátora Rostasa na vedeckej konferencii.

Rostasova účasť na vedeckej konferencii má, ale ďalšiu dohru. Najnovšie je to podľa Petranovej, útok zo strany denníka N nielen na jej osobu, ale na celú fakultu. V uniknutej e-mailovej konverzácii medzi redaktorom denníka N Dušanom Mikušovičom a dekankou Petranovou k článku o zahraničných cestách, ktorú zverejnil magazín Zem&Vek, dekanka píše: „Ak prehrmí tento útok, zrejme prídu ďalšie. Sme pripravení. Ak by ste potrebovali ešte bližšie vysvetlenie, alebo ďalšie podrobnosti, neváhajte ma kontaktovať.“

Emailová komunikácia medzi novinárom denníka N Dušanom Mikušovičom a Danou Petranovou, doplnená a vysvetľujúci email, ktorý dekanka rozposlala svojim kolegom na fakulte, obsahuje odpovede na otázky vo veci financovania zahraničných ciest dekanky a členov jej kolégia, prepojenie organizácie týchto ciest s cestovnou agentúrou Eventmaster, hotelom Agátka (predtým Hotel Kamila), ktorý vlastní manžel dekanky a pedagóg FMK Slavomír Magál, účasť rodinných príslušníkov na zahraničných cestách a celková predraženosť týchto ciest a ich neefektívne výstupy.

Podľa Dany Petranovej všetky tieto otázky a celkový výber témy zo strany redaktora denníka N majú smerovať k tomu, aby skompromitovali fakultu a jej kolégium. „Vážení kolegovia, rada by som Vás pripravila na mediálny útok zo strany denníka N ako revanš za moje rozhodnutia o nepovolení cenzúry na našej akademickej pôde a ako trest za moje vyjadrenia na túto tému. Redaktor Mikušovič chystá materiál, ktorý by ma mal „zostreliť“. Dostal pokyn nájsť tému, ktorá odvedie pozornosť od diskusie, ktorá sa z pohľadu jeho chlebodarcov zatiaľ neuberá želaným smerom. Cieľom je vyvolať na fakulte neistotu, nedôveru, závisť a pokúsiť sa rozložiť nezávislý a doteraz odolný fakultný kolektív zvnútra,“ uvádza sa v internom e-maily zamestnancom FMK zverejnenom v magazíne Zem&Vek, ktorý dekanka rozposlala svojim kolegom na fakulte.

Súčasťou tejto internej komunikácie sú tri e-maily, ktoré boli zaslané v rámci odpovedí na otázky, ktoré adresoval Dušan Mikušovič na fakultu. Prvý je od samotnej dekanky Petranovej, druhý od Mitsuyuki Inaba z japonskej RCGS a tretí od rektora Univerzity sv. Cyrila a Metoda Jozefa Matúša. Všetky tri odpovede vykresľujú fakultu v pozitívnom svetle a popisujú spôsob a štandardy financovania zahraničných ciest, ich odôvodnenie.

Toto nie je prvý spor fakulty s denníkom N. V minulom roku označila Petranová otázky redaktorky Veroniky Folentovej z uvedeného denníka za kádrovácke a xenofóbne.

Redaktorka sa pýtala prečo univerzita navrhla Hanu Pravdovú s jej osobnostným a profesijným profilom za profesorku. Toto, ale nebola jediná urážka zo strany fakulty na redaktorku Veroniku Folentovú, aj od docentky Ľudmily Čábyovej dostala veľmi nepekný neprofesionálny e-mail. „Krava jedna tupá,“ znel obsah správy, ktorý prišiel redaktorke denníka N od docentky Ľudmily Čábyovej, prodekanky pre externé štúdium a akreditáciu a docentky na Katedre marketingovej komunikácie FMK.

Článok, ktorý by mal dekanku Petranovú „zostreliť“ ako sa vyjadrila v uniknutom internom e-maile zverejnenom v magazíne Zem&Vek, zverejnil denník N v piatok 5. mája 2017.

Redaktor Dušan Mikušovič v článku k informáciám o predražených zahraničných cestách od dekanky, rektora a japonského univerzitného kolegu, doplnil aj konkrétne čísla a mnoho iných doplňujúcich informácií.

Prečítajte si tiež:

Majiteľ denníka N finančne podporil vznik nového politického hnutia Progresívne Slovensko (aktualizované)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu