Multimediálny dom MAFRA oficiálne predstavil ďalšiu novinku v rámci svojho portfólia. HNtelevízia je nový projekt spravodajského internetového portálu HNonline.sk, ktorá začne vysielať v utorok 26. mája 2015. Konkurovať tak bude televízii denníka SME – TV SME, ktorá funguje od roku 2007 a okrem spravodajského obsahu ponúka aj publicistiku a zábavu.

Výkonný riaditeľ vydavateľstva Mafra Slovakia Vladimír Mužík v piatok 22. mája otvoril nové televízne štúdio HNtelevízie.

„Investíciu do výstavby a prevádzky nového televízneho štúdia považujeme za kľúčovú. Výroba vlastného videoobsahu je trendom, ktorý chceme na Slovensku určovať. Spojili sme sa preto s najlepšími profesionálmi na trhu a tí nám s výstavbou štúdia a programovej skladby pomáhajú, „ povedal Vladimír Mužík.

„HNtelevízia je produkt, ktorý efektívne rozširuje a dopĺňa portfólio titulov a produktov multimediálneho domu MAFRA, a to smerom, ktorým sa chceme na trhu strategicky významne podieľať,“ uviedol Štěpán Košík, predseda predstavenstva mediálnej skupiny MAFRA.

HNtelevízia začne svoje vysielanie sériou Veľký rozhovor. V novom televíznom štúdiu rozhovory odštartujú Igor Rattaj, akcionár spoločnosti Tatry Mountains Resorts (TMR) a partner nefinančnej časti skupiny J&T, či opozičný poslanec Igor Matovič.

Okrem rozhovorov bude HNtelevízia prinášať denne relácie zamerané predovšetkým na ekonomické, spravodajská, ale tiež odľahčené témy. Na výrobe sa bude podieľať interný tím redaktorov a externí spolupracovníci.

„Pripravujeme publicistickú časť k svetovej ekonomike, ale aj rozhovory s ľuďmi, ktorí tým ekonomickým svetom hýbu. Chceme skúšať nové veci, máme chuť zlepšovať a som rada, že aj vďaka tomuto štúdiu máme šancu posunúť HNonline.sk ďalej, „ dodáva Andrea Szöcsová, šéfka internetovej redakcie a on-line projektov MAFRA Slovakia.

Na stavbe štúdia HNtelevízie sa podieľal architekt Jaroslav Holota, ktorý postavil napríklad štúdio Televíznych novín TV Nova a mnohé iné. Technologickú časť dodal Jeffo Minařík, režisér úspešných slovenských programov. Programovú skladbu pomáhal pripraviť František Borovský, bývalý riaditeľ TV JOJ, ktorý je už v súčasnosti programovým riaditeľom TV Barrandov a Jaromír Chalabala, bývalý šéf programov na TV Nova.

MAFRA Slovakia vydáva Hospodárske noviny a odborné tituly Stratégie, Zdravotnícke noviny, Fit život, Diabetik, RUN, Obchod a Horeca, prevádzkuje ekonomickej a finančnej portály Hnonline.sk, AAAdopyt.sk a organizuje stretnutia pre odbornú verejnosť.

Vydavateľstvo pôsobí na slovenskom trhu od roku 1992. Od 1. 1. 2015 zmenilo názov z ECOPRESS, a.s., na MAFRA Slovakia, a.s.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu