V stredu 16. novembra šéfredaktori Matúš Kostolný a Štefan Hríb vydali spoločné vyhlásenie v ktorom deklarujú spoluprácu oboch médií.

Šéfredaktor .týždňa Štefan Hríb zdôraznil, že na viaceré názory majú o síce odlišný názor ako má denník N, ale ako tvrdí „zdieľame hodnoty, ktoré prestali byť samozrejmé – vieru v slobodu, dôstojnosť človeka, zakotvenie Slovenska na Západe a úctu k pravde. A nechceme sa nečinne prizerať ich erózii,“ povedal.

Spolupráca oboch médií má spočívať v ponuke spoločných predplatných balíkov digitálnych a printových médií, ktoré predstavia zanedlho čitateľom. Ponuka má spočívať na jednom čitateľskom konte a jednej platbe.

„Sme presvedčení, že slobodná spoločnosť potrebuje silné slobodné médiá. Žijeme v čase, keď stále väčšiu časť mediálneho trhu ovládajú oligarchovia, keď sa fakty a argumenty strácajú v záplave lží a propagandy a keď je populizmus a extrémizmus po celom svete na vzostupe,“ uviedli ako dôvod pre vznik spolupráce, v ich spoločnom vyhlásení ktoré zverejnili na webe denníka N. 

Paradoxom je, že práve magazín .týždeň bol v minulosti dlhé roky nepriamo spolufinancovaný aktérom kauzy Gorila, spolumajiteľom finančnej skupiny Penta Jaroslavom Haščákom. Čítajte viac.

Obaja šéfredaktori hovoria zároveň i o ďalších formách spolupráce, napríklad v organizovaní spoločných podujatí, alebo spoločnom zdieľaní kontentu, vrátane video kontentu.

„Úroveň verejnej diskusie u nás klesá, a schopnosť prozápadných síl spolupracovať už takmer vymizla. Spolupráca .týždňa a Denníka N je naša odpoveď,“ dodali Matúš Kostolný a Štefan Hríb.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu