Spoločnosť Penta Investments si dala vypracovať v nezávislej výskumnej agentúre Newton Media analýzu. Chcela zistiť ako o nej informujú slovenské médiá. Z analýzy vyplýva, že najviac negatívnych správ o skupine Penta publikuje práve Denník N, ktorého vznik je úzko spätý s odchodom redakcie SME, po tom čo do vydavateľstva Petit Press majetkovo vstúpila skupina Penta.

Skupina Penta zverejnila výsledky analýzy na svojom webe KauzaGorila.sk.

Z mediálnej analýzy spoločnosti Newton Media vyplynulo, že Denník N zverejnil v priemere trojnásobok negatívnych správ v porovnaní s ostatnými slovenskými médiami.

„Celkovo o Pente vo všetkých sledovaných médiách bolo napísaných za sledované obdobie 1039 článkov, z ktorých bola drvivá väčšina, až 82% neutrálnych, pozitívnych približne 5 percent a negatívnych 13%. Avšak, zo všetkých negatívnych článkov, ktorých bolo celkovo 137, vyšlo vo vydavateľstve N-Press až 66, teda 48%. Inými slovami, takmer každý druhý negatívny článok, ktorý o Pente vyšiel, bol publikovaný v Denníku N a na webe dennikn.sk,“ uviedla Penta na webe KauzaGorila.sk.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu