Denník N si pýta finančnú podporu 2780 eur na realizáciu dvoch svojich reportáži. Tomáš Vasilko chce ísť do USA a priniesť volebnú reportáž o Donaldovi Trumpovi a žiada podporu 900 eur. Spolumajiteľ denníka N Tomáš Bella chce napísať článok o Japonsku, prosí o 1830 eur a za 100 eur vám odtiaľ pošle aj pohľadnicu. Je slovenská žurnalistika naozaj na tom tak zle, alebo chce denník N využívať svojich sympatizantov?

Ku koncu júla sa pritom vedenie denníka N chválilo ziskom 19 400 aktívnych predplatiteľov a na svoj štart dostali od majiteľov spoločnosti Eset sumu 1,2 milióna eur.

V druhom štvrťroku „sme dosiahli historicky najvyššie výnosy pri historicky najnižších nákladoch. Naše doterajšie výsledky môžete vidieť v tomto grafe,“ uviedlo ku koncu júla 2016 vedenie denníka na svojom blogu.

Hospodarske vysledky Dennik N, zdroj N

Tomáš Bella z denníka N vám za 50 eur kúpi v Japonsku magnetku na chladničku, za 100 eur vám z Japonska pošle pohľadnicu, alebo za 150 eur kúpi pravú japonskú čokoládu.

Rozpočet na jeho reportáž, ako uvádza bude minimálne 1830 eur celkom.

Svoju reportáž nazval Až raz budeme žiť ako Japonci a chce v nej napísať o tom, „čo čaká Slovensko, keď budeme starí a keď sa všetci mladí odsťahujú z hladových dolín“, uvádza denník N na webe StartLab.sk.

Svoje dôvody Tomáš Bella podrobne uviedol vo zverejnenom videu:

Tomáš Vasilko chce zo Spojených štátov napísať reportáž pod názvom Čo nás Trump a jeho voliči môžu naučiť o našich extrémistoch, ktorá má čitateľov informovať „prečo milióny Američanov volia Trumpa a čo sa dá z toho naučiť v boji so slovenskými extrémistami,“ uviedol denník N na webe StartLab.sk.

Tomáš Vasilko odhaduje svoje náklady na reportáž vo výške minimálne 900 eur a za 100 eur vám z USA prinesie tričko s Hillary, alebo za 150 eur vám prinesie „legendárne Trumpove ponožky,“ uviedol.

„Chcem sa stretávať s odborníkmi, novinármi a hlavne bežnými Američanmi zo strednej triedy, robotníkmi, ktorí tvoria jadro jeho podpory,“ dodal Vasilko.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu