Prvého slovenského chatovacieho spravodajského chatbota sa podarilo spustiť vydavateľstvu denníka N. Reaguje na preddefinované povely a čitateľom zasiela na vyžiadanie na Facebooku správy zo spravodajskej služby Minúta po minúte.

Už v apríli 2016 predstavila spoločnosť Facebook na konferencii F8 novinku automatizovaný chatovací Messenger bot. Ako prví ho začali na Slovensku používať v reklamnej agentúre Triad a pre svojho klienta WebSupport, pre ktorého vytvorili OverBota s ktorým môžu potenciálni zákazníci chatovať prostredníctvom Messengera. Čítaj viac.


Denník N bota spustil pre spravodajstvo. Vie zaslať čitateľom na požiadanie správy podľa jednotlivých rubrík, podľa dôležitosti, či aktuálnosti.

„Chatbota môžete vyskúšať na adrese dennikn.sk/chatbot, adresa vás presmeruje do konverzácie s Denníkom N v Messengri, stačí kliknúť na „Začať“,“ uviedlo vydavateľstvo denníka N na svojom blogu.

Denník N vznikol ku koncu roku 2014 odchodom časti redakcie z denníka SME (ako protest pre majetkový vstup finančnej skupiny Penta Investments do vydavateľstva Petit Press) a je dlhodobo spájaný s politickým hnutím Progresívne Slovensko.

Spolumajitelia spoločnosti ESET darovali denníku N sumu vo výške 1,2 miliónov eur a vzápätí sa stal spolumajiteľom vydavateľstva Anton Zajac, milionár dlhodobo žijúci v USA, ktorý je spolumajiteľom spoločnosti ESET a finančne prispieva i na vznik politického hnutia Progresívne Slovensko.

Finančne na politické hnutie prispel aj majiteľ kníhkupectva Martinus.sk Michal Meško, ktorý je zároveň členom redakčnej rady denníka N. Bývalá členka redakčnej rady denníka N Zora Jaurová, je aktívna v Progresívnom Slovensku, ako členka správnej rady. Čítaj viac.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu