Denník N začal vychádzať presne 17. novembra 2014, teda symbolicky v deň, kedy si pripomíname aj Nežnú revolúciu. Pri tejto príležitosti pripravil aktuálne denník N pre študentov a učiteľov, symbolický dar – predajnú akciu v podobe zvýhodneného predplatného na 6 týždňov za symbolických 17 centov.

„Za posledný rok ste nás často žiadali o špeciálnu cenu predplatného pre študentov – pre seba, pre Vaše deti, pre Vašich kamarátov. K tohtoročnému 17. novembru Vám preto prvýkrát takúto ponuku prinášame: študenti a učitelia si teraz môžu kúpiť predplatné na 6 týždňov len za symbolických 17 centov, napísal v liste čitateľom Matúš Kostolný, šéfredaktor denníka N.

Táto zvýhodnená ponuka nie je viazaná na konkrétny e-mail, je prenosná a na predplatnom môže ušetriť každý študent, či učiteľ, stačí len do konca tohto týždňa vyplniť objednávkový formulár na webe denníka.

Denník N založili redaktori denníka SME po odchode z vydavateľstva Petit Press, po tom čo sa jeho súčasťou stala finančná skupina Penta Investments, ktorá získala 45% akcií kúpou od nemeckej spoločnosti Rheinisch-Bergische Verlagsgesellschaft. Viac informácií.

Prvé číslo denníka N vyšlo v deň 17. novembra 2014 s podtitulom „Noviny k novembru 1989“ v náklade 210 tisíc kusov. Tlačili ho v tlačiarni vydavateľstva Petit Press na Kopčianskej ulici v Bratislave, kde tlačia aj časť nákladu denníka SME. Ďalšie vydania v tlačiarni podnikateľa Ivana Kmotríka a holdingu Grafobal Group.

Prvé číslo denníka N bolo grátis a distribuovali ho do schránok bratislavských domácností a bolo dostupné aj v sieti kníhkupectiev Martinus, keďže majiteľ siete Michal Meško sa stal členom redakčnej rady novo vznikajúceho denníka. Prvé vydanie bola zasielané aj na vybrané adresy spriaznených partnerov po celom Slovensku.

Na titulke prvého vydania bol príhovor šéfredaktora pod názvom Nezávislé noviny, píše v ňom „Komunizmus padol aj preto, že ľudia nemohli slobodne hovoriť a písať. Noviny boli plné lží a vymyslených úspechov. Režim vtedy skončil za pár dní, o slobodu však treba bojovať aj dnes,“ napísal Matúš Kostolný.

Historicky prvé vydanie, pre novo-vznikajúci denník významné vydanie si môžete pozrieť > TU

Spolumajiteľmi vydavateľstva N Press sú zakladatelia softvérovej spoločnosti Eset, ktorí doň vstúpili neskôr,keď poskytli investíciu vo výške 1,2 milióna eur.

Vydavateľstvo N Press aktuálne tlačí a distribuuje svoj denník N v náklade 13 tisíc kusov. Vychádza päť dní v týždni. Priemerný denný predaj denníka N klesol z 5 500 kusov na aktuálnych 4 tisíc výtlačkov, informoval na svojom webe denník SME.

Vydavateľstvo N Press so svojím denníkom N, ale aj denník Pravda vydavateľstva Perex nie sú súčasťou oficiálnych meraní predaného tlačeného nákladu združenia Audit Bureau of Circulations (ABC SR), dáta preto nie je možné verifikovať. Zverejňujú ich samé vydavateľstvá a nepodliehajú externému auditu.

„Podľa tohto týždňových údajov ABC SR bol v auguste najpredávanejším denníkom Nový Čas (93.954 predaných výtlačkov), za ním nasledovali Plus jeden deň (41.338),SME (29.785), Új Szó (17.827), Korzár (12.173) a Hospodárske noviny (11.868). Denník Pravda, ktorý si predaj mieria sám, vykázal v auguste 42.648 predaných výtlačkov,“ uviedol koncom októbra denník SME v publikovanej správe v sekcii Ekonomika na svojom webe.

Popri tlačenom vydaní denníka N súbežne funguje aj online vydanie dennikn.sk. Podľa meraní združenia IAB Slovakia v AIMmonitore dosahuje, podľa údajov za mesiac október mesačnú návštevnosť z desktopov 512 tisíc unikátnych návštevníkov (RU) a aj 175 tisíc unikátnych návštevníkov z mobilných zariadení.

Pre porovnanie, spravodajský portál SME.sk podľa AIMmonitora v mesiaci október navštívilo z desktopov 2 milióny 73 tisíc unikátnych čitateľov (RU) a aj viac ako 785 tisíc čitateľov z mobilov (RU).

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu