Vydavateľstvo denníka N i napriek nenávratnej finančnej podpore vo výške 1,2 milióna eur od majiteľov spoločnosti ESET, pravidelne využíva na dofinancovanie svojich marketingových aktivít i tzv. crowdfunding.

Po tom čo denník prosil svojich čitateľov o príspevok na zahraničné služobné cesty pre redaktora Tomáša Vasilka ale aj pre spolumajiteľa denníka Tomáša Bellu, ktorý chcel napísať článok o Japonsku a žiadal o podporu vo výške 1830 eur a za príspevok 100 eur núkal, že by vám z Japonska poslal aj pohľadnicu.

Vydavateľstvo žiadalo aj o podporu na vydanie N magazínu, či na vydanie knihy rozhovorov s Fedorom Gálom, alebo na regionálnu žurnalistiku v spolupráci s nadáciou milionára George Sorosa Nadácie otvorenej spoločnosti.

V máji 2017 sa pritom vedenie denníka N chválilo ziskom 23 tisíc aktívnych predplatiteľov a priemernou dennou návštevnosťou webu denníka 115 tisíc. Na svoj štart dostal denník N v roku 2015 od majiteľov softvérovej spoločnosti Eset nenávratnú pôžičku 1,2 milióna eur.

Tieto zdroje príjmov zjavne vydavateľstvu nestačia, keď aktuálne žiada svojich čitateľov a verejnosť o finančný príspevok na vydanie príručky pod názvom Ako kriticky myslieť, ktorá je určená študentom. Za príspevok 500 eur vám vydavateľstvo napríklad ponúka doživotné predplatné online obsahu denníka N.

Denník N je spájaný s politickým hnutím Progresívne Slovensko. Spolumajitelia spoločnosti ESET darovali denníku N sumu vo výške 1,2 miliónov eur a vzápätí sa stal spolumajiteľom vydavateľstva Anton Zajac, milionár dlhodobo žijúci v USA, ktorý je spolumajiteľom spoločnosti ESET a finančne prispieva i na vznik politického hnutia Progresívne Slovensko.

Finančne na politické hnutie prispel aj majiteľ kníhkupectva Martinus.sk Michal Meško, ktorý je zároveň členom redakčnej rady denníka N. Bývalá členka redakčnej rady denníka N Zora Jaurová, je aktívna v Progresívnom Slovensku, ako členka správnej rady. Čítaj viac.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu