Denník N začal vychádzať presne 17. novembra 2014, teda symbolicky v deň, kedy si pripomíname Nežnú revolúciu. Od 5. januára 2015 odštartoval ostrú prevádzku aj web na doméne dennikN.sk. Za rok získal denník viac ako 16 tisíc predplatiteľov, na webe ho čítalo v roku 2015 v priemere za mesiac viac ako 551 tisíc unikátnych návštevníkov.

O tento úspech sa zaslúžili aj čitatelia denníka N, keď v predstihu už v úvode roka 2015 podporili jeho štart zálohou na predplatné vo výške 380 tisíc eur.

Takmer 58% príjmov vydavateľstva tvorilo práve predplatné a 26% príjmov v roku 2015 tvoril predaj tlačeného vydania denníka N v stánkoch.

Celkové výnosy v roku 2015 dosiahli 1,2 milióna eur pri nákladoch 1,7 milióna eur. V súčasnosti je teda vydavateľstvo denníka N v strate -500 tisíc eur, ale „vďaka rastu počtu predplatiteľov a inzercie sa naše hospodárske výsledky priebežne zlepšujú,“ ako uvádza vydavateľstvo.

Za rok redakcia denníka N publikovala takmer 13 tisíc článkov, t.j. zhruba 35 článkov denne, vydala 229 čísel tlačených novín, zverejnila takmer 400 videí na svojom YouTube kanále, vydala mobilné aplikácie a organizovala verejné diskusie.

„Hovoríme to od začiatku na rovinu – redakcia Denníka N je závislá len od svojich čitateľov. My sa snažíme robiť tú najlepšiu novinárčinu, akú vieme, a budeme ju robiť dovtedy, kým o ňu bude medzi čitateľmi záujem,“ povedali svoju víziu Lukáš Fila, riaditeľ vydavateľstva a Matúš Kostolný, šéfredaktor denníka N na blogu redakcie.

Vydavateľstvo denníka N tvorí zhruba 40 redaktorov, ktorí odišli ku koncu roka 2014 z denníka SME, na protest proti vstupu finančnej skupiny Penta Investments, ktorá získala minoritný 45%-ný podiel vo vydavateľstve Petit Press.

Pozrite si návrh layout designu internetovej stránky denníka N z roku 2014, výsledky čítanosti a infografiku hospodárskych výsledkov z roku 2015:

návrh layout design web dennikn.sk, autor Radoslav Augustín
autor Radoslav Augustín, denník N
citanost dennikn.sk v roku 2015, RU, totall, tabulka Masmedialne.info, zdroj dat-AIMmonitor
čítanosť dennikn.sk v roku 2015, unikátni návštevníci (tabuľka: Masmedialne.info, zdroj dát: AIMmonitor)

infografika Dennik N hospodarske vysledky v roku 2015

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu