Denník Nový Čas Nedeľa si pripomína 10. výročie od svojho vzniku. Prvé číslo vyšlo presne 9. októbra 2005. Na Slovensku ďalšie nedeľné noviny nevychádzajú.

Presne pred desiatimi rokmi sa vydavateľstvo Ringier rozhodlo prinášať svojím čitateľom informácie aj v nedeľu, preto vznikol denník Nový Čas Nedeľa.

„Bol to smelý počin. Na Slovensku takéto niečo nemalo tradíciu. Rýchlo sa však ukázalo, že čitatelia Nového Času si radi doprajú zábavu a aktuálne informácie aj vo sviatočný deň,“ povedal Andrej Ďuríček vedúci redaktor nedeľného vydania.

Nový Čas Nedeľa 9.10.2005
Nový Čas Nedeľa 9.10.2005 (zdroj: Ringier)

Prvé číslo stálo vtedajších 13 korún a predávali ho zákazníkom hostesky v hypermarketoch, na obálke bol Desperado, vtedajšia hviezda z reality show televízie JOJ VyVolení.

Od vtedy nedeľník ponúka už 10 rokov publicistiku, zábavu, exkluzívne rozhovory so známymi ľuďmi a silné príbehy. Nechýbajú ani zaujímavosti zo sveta vedy a techniky, ale aj reportáže z celého Slovenska.

„Ďakujem čitateľom za ich úprimnú priazeň a spolu s redakciou sa tešíme na ďalších minimálne desať rokov. Aj po rokoch stojí za to prečítať si ich. A nezabudnite, že Nový Čas Nedeľa sú jediné noviny, ktoré vychádzajú v nedeľu!“ povedala Júlia Kováčová, šéfredaktorka Nového Času aj nedeľného vydania.

Vydavateľstvo k 10. výročiu pripravilo ako poďakovanie čitateľom špeciálnu prílohu k číslu Nový Čas Nedeľa, ktoré vyjde 11. októbra, teda už túto nedeľu a ponúka výber najlepších článkov o celebritách, aké kedy nedeľník uverejnil :)

Nový Čas Nedeľa slávi 10 rokov - titulka novin
obálka špeciálneho vydania 11.10.2015 (zdroj: Ringier)

ML

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu