Minulý rok denník prekvapil vôňou škorice, v tomto roku vôňou vareného vína. V denníku nájdu čitatelia v stredu 23. decembra aj grátis špeciálnu prílohu Nový Čas víkend.

titulka Nový Čas 23.12.2015 - denník vyšiel s vôňou vareného vína
zdroj foto: Ringier Axel Springer Slovakia

Varené víno môže u čitateľov evokovať atmosféru Vianoc, preto sa vo vydavateľstve tento rok rozhodli práve pre túto vôňu.

„Vieme, že našich čitateľov vždy potešíme zaujímavým obsahom denníka. Teraz sme im však zdvojnásobili radosť a rozhodli sa ich potešiť nielen prílohou Nový Čas víkend, ale vôňou nápoja, ktorý už neodmysliteľne patrí k zime, k vianočným sviatkom a nechýba na žiadnom trhu,” povedala Ivana Špotáková, PR manažérka vydavateľstva Ringier Axel Springer Slovakia.

Noviny spolu s prílohou sú v predaji v stánkoch za nezmenenú cenu len 0,49 eur.

 

Predaný a tlačený náklad denníka

Denník Nový Čas mal v roku 2015 (január – október) v priemere denný tlačený náklad viac ako 114 tisíc kusov a predal viac ako 80 tisíc denne výtlačkov. Dáta pochádzajú z auditu nákladu združenia Audit Bureau of Circulations Slovakia (ABC SR).

Denník Nový Čas patrí dlhodobo medzi najčítanejšie denníky na Slovensku, má však primárne bulvárny obsah.

graf - tlaceny a predany naklad - dennika Novy Cas - podla ABC SR - za rok 2015

Pozrite si tabuľku, ktorá znázorňuje tlačený a predaný náklad denníkov zapojených v audite ABC SR za mesiac október 2015 (posledný dostupný audit):

graf - tlaceny a predany naklady - denniky - podla ABC SR - za mesiac oktober 2015


O vydavateľstve Ringier Axel Springer Slovakia

Spoločnosť Ringer Axel Springer Slovakia, ktorá denník Nový Čas vydáva si pred nedávnom založila spoločnosť United Classifieds, ktorá bude zastrešovať aktivity súvisiace s inzertnými online projektmi vydavateľstva. Súčasťou novej spoločnosti je i finančná skupina Penta Investments, ktorá v nej získala 40% podiel. Čítaj viac.

Súčasťou vydavateľstva Ringier Axel Springer Slovakia je i spoločnosť Azet.sk, v ktorej od decembra 2010 vlastní vydavateľstvo 70% podiel. Skupina Azet.sk je jednotkou na slovenskom internetovom trhu.

Denne služby tejto internetovej skupiny využije, podľa výskumu AIMmonitor v priemere viac ako 959 tisíc reálnych užívateľov, mesačne viac ako 3 milióny 250 tisíc užívateľov.

Súčasťou skupiny Azet.sk je i komunitný portál pre mladých Pokec.sk, ale aj Zoznamka.sk ktorú založil ešte v roku 1997 Milan Dubec, ktorý ju spočiatku prevádzkoval sám na len jendom serveri. Neskôr si s jej pomocou našiel manželku. Až v roku 1999 vznikla stránka Pokec.sk a v roku 2000 stránka Azet.sk, ktorá sa už o dva roky na to stala jednotkou slovenského internetu v dennej návštevnosti. Milan Dubec v súčasnosti pôsobí ako CEO skupiny Azet.sk ale aj vydavateľstva Ringier Axel Springer Slovakia.

Vydavateľstvo Ringier Axel Springer Slovakia je súčasťou švajčiarsko-nemeckej vydavateľskej skupiny Ringier Axel Springer Media AG, ktorá patrí medzi najväčšie vydavateľstvá v strednej a východnej Európe.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu