Spravodajský webový portál denníka SME zverejnil informáciu o zmenách v denníku SME. Po novom budú namiesto jedného autora karikatúr až štyria. Okrem toho v sobotnom vydaní denník ponúkne komentovanú fotografiu od producenta Róberta Zavarského.

„Nechceli sme ostať len pri jednom karikaturistovi. Oslovili sme autorov, ktorí už s denníkom SME alebo jeho novým vedením v minulosti spolupracovali a rozšírili sme ponuku o práce Fedora Vica, Róberta Vaneka, Mikuláša Sliackeho, Ladislava Laurinčíka a Róberta Zavarského, ktorý pre nás pre vyše desiatimi rokmi robil fotoglosu v rubrike Hore nohami,“ vyjadril sa pre masmedialne.info Alexej Fulmek, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva vydavateľstva Petit Press.

Doteraz boli karikatúry zo SME spojené s Martinom Šútovcom, známym ako Shooty, a fotoglosy s Cynickou obludou, v súčasnosti však už pôsobia v Denníku N.

Nové personálne obsadenie tak v denniku SME ponúkne ešte väčšiu rozmanitosť, keďže karikaturisti sa budú striedať. „Cieľom je udržať formát aktuálnej politickej glosy v spojení s kresbou alebo fotkou,“ dodáva Alexej Fulmek.

Priestor dostane aj svetová karikatúra, a to v utorok a v sobotu, kde jej bude venovaná celá strana.

Mojmíra Némethová

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu