Denník SME zverejnil v pondelok 25. apríla článok s titulkom „Na operáciu artérií sa zvykne čakať až osemdesiat dní“ v ktorom denník otvorene útočí voči premiérovi Robertovi Ficovi. Článok je tendenčný, obsahuje polopravdy a zavádza čitateľa. Takýto obsah na spravodajský portál s objektívnym obsahom nepatrí.

Novinár Ján Krempaský vo svojom článku Na operáciu artérií sa zvykne čakať až osemdesiat dní porovnáva čakaciu lehotu na kardiochirurgický zákrok premiéra s údajmi o priemerných čakacích lehotách v zdravotníckych zariadeniach na Slovensku.

„Osem dní. Toľko čakal premiér Robert Fico (Smer) na operáciu v Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb na kardiochirurgický zákrok, v rámci ktorého mu pravdepodobne voperovali dvojitý by-pass. Keby bol obyčajným človekom a bol by poistencom súkromných zdravotných poisťovní, v tomto ústave by na podobnú operáciu čakal zrejme až desaťnásobne dlhšie,“ píše Ján Krempaský vo svojom článku v denníku SME. 

„(…) denník SME sa k takémuto podlému a nepravdivému útoku na premiéra, ležiaceho na lôžku po operácii srdca znížil nehľadiac na to, že čakacia lehota, o ktorej píše, sa vzťahuje na plánované operácie a nie na akútne prípady, či ignorujúc informáciu zdravotných poisťovní o tom, že pacienti „sú na srdcovocievne ochorenia a ochorenia obehovej sústavy operovaní priebežne, a preto sa nevytvára čakacia listina,“ reagovalo vo svojom stanovisku vedenie strany Smer-SD.

denník SME článok náležite okomentoval aj na Facebooku

Denník SME dlhodobo neobjektívne útočí voči premiérovi SR a jeho strane, publikuje polopravdy a lži. Na takejto komunikácii a vlastnej propagande si denník vybudoval svoju čitateľskú základňu.

Predtým to bol Mečiar, teraz Fico. Vedenie redakcie denníka SME sa ani v súkromnom živote a svojej komunikácii netají antipatiami voči Robertovi Ficovi a nie je schopné produkovať nezávislé a objektívne spravodajstvo.

Tendenčný postoj redakcie a tendenčné články, ktoré o politickom dianí na Slovensku denník SME produkuje sú hanbou pre slovenskú žurnalistiku.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu