foto: SME

Podcast Dobré ráno je pilotným z celkom siedmych podcastov spravodajského portálu SME. Do konca roka 2018 chce ale vydavateľstvo Petit Press spustiť ešte jeden ďalší. Po roku sa poslucháči dočkajú prvej verejnej nahrávky, ktorá sa uskutoční v utorok 27. novembra v bratislavskom Martinuse.

„Bol taký sychravý koniec októbra, Matúš Burčík sa tváril ako Matúš a my sme začali s Dobrým ránom. A odvtedy vás otravujem (a otravujeme) podcastami. Takže to trvalo iba rok, až sme sa odhodlali na prvú verejnú – a priznanú – nahrávku Dobrého rána. Bude v utorok 27. novembra o 18:00 v bratislavskom Martinuse, rozprávať sa budeme o politickom marketingu a politických kampaniach s politickými marketérmi a… veď sa prídite pozrieť,“ uviedol zástupca šéfredaktorky denníka SME Tomáš Prokopčák na sociálnej sieti.

„Chceme sa totiž stretnúť s ľuďmi, ktorí s Dobrým ránom trávia svoje dni, chceme ich spoznať a ukázať, že existujeme. A aj keď nás nepočúvate, prídite tiež, rád sa s vami porozprávam: o hocičom, nemusia to byť len podcasty,“ doplnil Prokopčák.

Ako hosť vystúpi na prvej verejnej nahrávke Vlado Talian, šéf programu Rádia _FM a Michal Novota, novinár magazínu .týždeň, moderátorom podujatia bude Zuzana Kovačič Hanzelová. > pozri FB event

Podcasty si v zahraničí nachádzajú veľké množstvo poslucháčov a rovnaký trend má aj počúvanosť podcastov pod značkou SME. „Podcasty počúvajú najmä mladí a vysokoškolsky vzdelaní ľudia do 35 rokov. Tvoria polovicu publika,“ uviedlo SME v publikovanom prieskume. 

Pilotným podcastom denníka SME bol práve tento denný spravodajský podcast pod názvom Dobré ráno, nasledoval denný vedecký podcast ZOOM, ktorý vzniká v spolupráci s Rádio_FM, ďalej týždenné podcasty Klik, Index, Za volantom a Tech_FM.

Podcast Klik pripravujú Dávid Tvrdoň a Ondrej Podstupka, obsahuje informácie zo sveta IT, médií a sociálnych sietí, Index je ekonomický podcast, ktorý pripravujú reportéri denníka SME Adam Valček a Nikola Bajnová.

Podcast Za volantom informuje o novinkách, správach a testoch automobilov. Na jeho výrobe sa autorsky podieľajú redaktori SME Matej Ohrablo, Marek Poracký, Peter Kálmán a Michael Kasarda. Podcast Tech_FM vzniká v spolupráci s Rádio_FM a venuje sa vedeckým správam týždňa. > Pozri Podcasty SME.sk

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu