Ranný brífing SME (zdroj: SME.sk / Hej,ty!

Denný súhrn sa mení na Ranný brífing, pribudli nové newslettre. V piatkovom newsletteri šéfredaktorka Beata Balogová odporučí články, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Komentátor Peter Schutz bude v novom newsletteri každý piatok hodnotiť udalosti uplynulého týždňa, alebo Samo Marec zhodnotí v nedeľnom newslettri politické dianie.

Celkovo pribudlo až 6 nových newsletterov, ponuku bude redakcia postupne ešte rozširovať. Vizuálnu podobu novým newsletterom dala kreatívna dvojica Hej,ty!.

„Denník SME redizajnoval svoje redakčné newslettre po grafickej aj obsahovej stránke. Z denného súhrnu odkazov sa stal Ranný brífing SME, v ktorom vám na e-mail pošleme rozpísané kľúčové správy dňa, teda nielen odkazy, ale priamo celý text,“ uviedla redakcia SME na svojom blogu.

Priemerná doba čítania newslettra Ranný brífing by mala byť podľa redakcie maximálne 10 minút. Inšpiráciou pre dizajn bol, podľa vyjadrení Dávida Tvrdoňa, newsletter The Morning of NY Times. Cielený bude na väčšinového čitateľa a správy doň vyberá človek mimo spravodajskej redakcie SME, čiže vyberá kriticky, budú to preto reálne najdôležitejšie správy dňa.

„Newslettre slúžia nielen médiám na posielanie dôležitých informácií alebo v čoraz väčšej miere aj celých článkov na e-mail. Ide o čím ďalej, tým populárnejšiu formu doručovania obsahu od médií pre čitateľov. Newsletter znamená doslova informačný spravodaj. Pojem je prebratý z anglického jazyka, ale používa sa aj u nás,“ uviedol Michal Deliman na blogu redakcie SME.

> Ponuka newslettrov denníka SME: 

Ranný brífing SME: Prehľad najdôležitejších správ dňa každé ráno počas pracovného týždňa.

Výber šéfredaktorky: Šéfredaktorka Beata Balogová každý piatok odporúča články, ktoré by ste si nemali nechať ujsť.

Víkendový výber: Zaujímavé rozhovory, príbehy či výlety do histórie. To najlepšie z víkendového čítania priamo na váš e-mail každú sobotu ráno.

Týždeň Petra Schutza: Premárnené šance či sporné kroky politikov. Udalosti týždňa každý piatok hodnotí komentátor Peter Schutz.

Dole vodou so Samom Marcom: Samo Marec sleduje politické dianie, aby ste vy nemuseli. Potom o tom píše, aby so zlým pocitom nebol sám. Chodí každú nedeľu večer.

Novinky zo SME: Zaujíma vás, ako sa nám darí, a čo nové pripravujeme? Aspoň raz mesačne posielame prehľad noviniek.

Klik newsletter: Zhrnutie technologických správ týždňa. Sprievodný newsletter k podcastu Klik. Chodí každú sobotu ráno.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu