foto: SME

Krátke spravodajské podcasty sú čoraz populárnejšie. Slávny ranný podcast Daily denníka New York Times sleduje už takmer milión poslucháčov denne.

Svoje skúsenosti novinár Dávid Tvrdoň spoločne s kolegami premenil na nový projekt, denný spravodajský podcast denníka SME. Tvrdoň stojí i za podcastom Dilemy alternatívneho magazínu MONO.sk, ale i za podcastom pod názvom Check Your Facts Podcast, ktorý spája ľudí so záujmom o žurnalistiku.

Nový spravodajský podcast denníka SME pod názvom Dobré ráno je na Slovensku unikátny projekt, je prvým denným a zároveň prvým spravodajským podcastom. Vydavateľstvo Petit Press ho spustí od pondelka 30. októbra.

„V denníku SME sme vždy boli veľkými priaznivcami podcastov. A pýtali sme sa, prečo čosi podobné na Slovensku nik nerobí: až sme sa do prvého a špecializovaného denného spravodajského podcastu pustili sami,“ uviedli na webe denníka SME.sk tvorcovia podcastu.

„Dobré ráno by malo byť naším aj vaším sprievodcom do práce a spoločníkom, ktorý povie čosi o zákulisí najdôležitejších udalostí dňa. Priateľom, s ktorým môžete začať deň, ktorý vám povie základné správy a vysvetlí ich v kontexte. A urobí to ako priateľ: pravdivo, neformálne, autenticky, a zároveň bude obsahovať množstvo dôležitých informácií,“ doplnili.

Tvorcovia podcastu Dobré ráno vytvorili na sociálnej sieti Facebook aj fanúšikovskú skupinu pod názvom Podcastový klub denníka SME v ktorej môžete diskutovať s tvorcami jednotlivých podcastov a prispieť prípadne svojimi nápadmi.

Aktualizované 30.10.2017:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu