Vydavateľstvo Petit Press vo štvrtok 28. januára spustilo špeciálnu internetovú  stránku Volby.sme.sk, ktorá sa venuje téme parlamentných volieb, ktoré sa uskutočnia 5. marca 2016.

Čitatelia na novej stránke nájdu najnovšie prieskumy volebných preferencií politických strán, ale i všetky prieskumy relevantných agentúr za posledné štyri roky. Preferencie jednotlivých strán si môžu porovnať v historickom vývoji.

Okrem najnovšieho volebného spravodajstva zo SME.sk sú účasťou nového webu sú aj kompletné kandidátky ale i všeobecné informácie k voľbám.

„Plánovali sme dať aj politické programy, ale potom sa ukázalo, že strany už politické programy vlastne nemajú (česť výnimkám – Most a Sas majú skutočné dokumenty a dobre spracované, linky tam kde to má zmysel pridáme v priebehu dneška,“ uviedol Ondrej Podstupka z denníka SME na sociálnej sieti

Grafy obsiahnuté na webe volby.sme.sk je možné vkladať i na vlastný web cez štandardný iframe. Webová stránka je do určitej miery responzívna a zobrazuje sa i na smartfónoch.

Nový web vytvorili Martin Paulďuro a Michal Moščovič, ktorí uvítajú vaše nápady a návrhy na zmenu, či vylepšenie na adrese data@sme.sk, alebo facebooku SME Data.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu