foto: Petit Press a Denník N (koláž: Masmediálne.info)

V sobotu 20. augusta vyšla v denníku SME špeciálna príloha Veda na Slovensku, ktorú môžu online predplatitelia v podobe long form čítať aj na webe Plus.SME.sk a denník N chystá na štvrtok 25. augusta vydanie N Magazínu, ktorého hlavnou témou bude kauza Kaliňák. Správu sme aktualizovali o informácie o magazíne KALI špeciál, ktorý vydali politické strany SaS a OĽANO.

„Ondrej Podstupka, Zuzana Matkovská a Dominik Holič pripravili veľkú vec – ešte ste zrejme nikdy v našich médiách podobne komplexnú analýzu slovenskej vedy nečítali. A, pravdepodobne, nič podobné nikdy nemali k dispozícii ani SAV, naše univerzity či ministerstvo,“ uviedol o prílohe Veda na Slovensku zástupca šéfredaktorky denníka SME Tomáš Prokopčák na svojom facebooku.

priloha SME - Vedna na Slovensku - vyjde 20.8.2016
zdroj: FB SME Veda

„Vďaka našim priateľom z českého IDEA sme sa pozreli, ako na tom naša veda naozaj je. Žiadne bullshity, výhovorky, romantické kraviny – len tvrdé dáta porovnané s 11 porovnateľnými krajinami (nielen) okolo nás. Je to depresívne čítanie… až také depresívne, že v pondelok by mali padnúť hlavy viacerých šéfov slovenských vedeckých ústavov,“ dodal Tomáš Prokopčák.

„Romantické nezmysly nahrádzajú tvrdé dáta aj porovnanie s ďalšími štátmi nielen okolo nás. Nie je to veselé, ale je to dôležité, presné a pravdivé čítanie o slovenskej vede a výskume,“ uviedol denník SME na svojom facebookovom profile SME Veda.

„Ak chcete vedieť, ako sú na tom spoločenské vedy v porovnaní trebárs s materiálovým inžinierstvom, ako je na tom Slovensko v porovnaní s Českom či Poľskom, aké máme problémy a kto nám v zahraničí robí radosť, naozaj odporúčame,“ doplnil denník SME.

titulka N Magazinu Kauza Kalinak, vyjde 25. 8.2016
zdroj: FB Monika Tódová, Denník N

Kauza Kaliňák

Odídenci z denníka SME pripravili špeciálny magazín, ktorý vyjde vo štvrtok 25. augusta na 60-stranách pod názvom N Magazín a hlavnou témou bude kauza ministra vnútra Roberta Kaliňáka.

Magazín obsahuje analýzy, fakty a rozhovory. Bude dostupný v novinových stánkoch za cenu 2,90 eur.

Všetci predplatitelia dostanú emailom správu v ktorej bude link na bezplatné stiahnutie N Magazínu v digitálnej podobe.

 

 

Aktualizované:

Podobný magazín, ale pod názvom KALI špeciál vydali politické strany OĽANO a SaS a budú ho distribuovať do schránok, ale i rozdávať v pondelok 22. augusta na protestoch v Bratislave a v Prievidzi.

obalka KALI špecial - gratis magazin od OLANO a SAS pre demonstrantov
Digitálnu verziu magazínu si môžete pozrieť > TU

Magazín vyšiel v náklade takmer 2 milióny kusov a bude v 34. týždni (22 až 28. augusta) distribuovaný grátis do schránok domácností v SR, okrem Bratislavy, ako Masmediálne.info informovala hovorkyňa SaS Katarína Svrčeková.

Tlač stála 25 tisíc eur a noviny vytlačilo české vydavateľstvo Mafra na základe komerčnej objednávky od strany OĽANO.

Strany OĽANO a SaS platili tlač novín z príspevku od štátu za volebný výsledok a každá uhradila 50% z nákladov na výrobu novín, ako uviedlo OĽANO.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu