Denník SME v pondelok 16. novembra vyšiel s titulnou stranou vo farbách francúzskej trikolóry. Redakcia tak chce vyjadriť solidaritu francúzskemu národu a zároveň odsúdiť nehumánny teroristický čin, ktorý sa stal z piatka na sobotu 13-14. novembra.

titulka SME, 16.11.2015 - francúzska trikolóra
špeciálna titulka SME, 16.11.2015 (zdroj foto: facebook Tomáš Prokopčák)

Zároveň denník SME prináša v tomto pondelkovom vydaní len pre predplatiteľov (free of charge) vkladačku mimoriadne vydanie novín, pod názvom SME k útoku v Paríži venované udalostiam, ktoré sa odohrali krátko po teroristickom čine a informáciám, ktoré útočníkov mohli viesť k tomuto činu, obsahuje analýzy a komentáre.

SME k útoku v Paríži vyšlo v sobotu 14. novembra a čitatelia si ho mohli zakúpiť od kolportérov v uliciach, či v kaviarňach, alebo aj v nedeľu 15. novembra už v štandardnej predajnej sieti.

Denník SME vychádza štandardne 6 dní v týždni a mimoriadne víkendové vydanie SME k útoku v Paríži vyšlo v náklade 25 tisíc kusov.

Redakcia denníka tak pohotovo zareagovala na dianie vo svete a priniesla čitateľom komplexné informácie, nielen v printe, ale i na špeciálnom webe Plus.SME.sk vo forme dlhého článku (long read) pod názvom Útoky v Paríži: Čo sa stalo a ako sa zmení Európa . Viac informácií.

autor foto: Lukáš Onderčanin, SME
titulka mimoriadneho vydania SME (autor foto: Lukáš Onderčanin, SME)
REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu