Zdroj: Adam Valček, SME

Vydavateľstvo Petit Press prinesie na trh novú 32-stranovú špecializovanú prílohu denníka SME pod názvom Právo. Redakčný tím viedol Adam Valček v spolupráci s kolegami z denníka SME a anglických novín The Slovak Spectator. Prvýkrát vyjde v piatok 9. decembra.

Redakčný obsah zastrešil novinár SME Adam Valček a projekt zastrešuje Ján Pallo, brand manager SME, ktorý je zároveň riaditeľ spoločnosti The Rock,  ktorá vydáva noviny The Slovak Spectator. Spoločnosť The Rock spoluvlastní vydavateľstvo Petit Press.

„Špeciálna príloha denníka SME vychádza v náklade 32 500 kusov. Pre čitateľov prináša praktické rady ako ušetriť pri predaji nehnuteľnosti, čo sa môže stať, ak sa príliš zadlžíte, alebo prečo sú riaditelia firiem po tohtoročných zmenách v zákonoch vo väčšom ohrození,“ povedal pre MediaWatch.Dog Ján Pallo, brand manager SME a riaditeľ vydavateľstva The Rock (The Slovak Spectator).

Prvé vydanie Práva vyjde na obálke s bývalou ministerkou spravodlivosti Luciou Žitňanskou, manželkou editora magazínu Profit Eduarda Žitňanského,  ktorá sa ako aktívna politička (Most-Híd, predtým SDKÚ) dlhoročne aktívne angažuje v právnej oblasti.

“Cieľová skupina (novej prílohy) je veľmi široká. Zahŕňa v sebe ľudí, ktorí chcú mať prehlaď o tom, kto sú najväčší hráči na trhu. Tematicky sme sa snažili postaviť prílohu Právo tak, aby v nej našli čitatelia odpovede aj na bežné životné situácie. Zároveň sme vybrali aktuálne témy pokrývajúce dopady nových zákonov, ktoré sa dotýkajú pomerne širokej skupiny ako napríklad trestno právna zodpovednosť firiem,“ dodal Ján Pallo.

Príloha vychádza v podobnom dizajne, ako magazín Profit,  layout dizajn vytvoril rovnaký tím grafikov.

„Grafický team viedol Igor Kovár a grafika je príbuzná Profitu, nakoľko sa snažíme dať titulom s ekonomickým zameraním podobnú grafickú identitu,“ doplnil Ján Pallo..

Príloha Právo bude v denníku SME vychádzať zatiaľ s ročnou periodicitou, ktorá je spojená s vyhlásením výsledkov najväčších právnických kancelárií na Slovensku.

The Slovak Spectator má silné zázemie medzi advokátskou komunitou, keďže zostavuje rebríček advokátskych kancelárií Largest law firms in Slovakia, pravdepodobne preto vydavateľstvo Petit Press zvolilo ako projektového manažéra novej prílohy Jána Palla, skúseného manažéra.

„Spolu s anglickými novinami The Slovak Spectator sme vytvorili rebríček, ktorý vychádza z kvantitatívnych ukazovateľov ako obrat, zisk na partnera či počet právnikov s cieľom zachovať čo najväčšiu objektivitu,“ povedal Pallo.

Rebríčky a prehľady v anglickom jazyku vyšli v najnovšom vydaní ročenky Investment Advisory Guide, špecializovanej prílohy novín The Slovak Spectator.

Podobný rebríček pod názvom Právnická firma roka dlhoročne zostavuje redakcia ekonomického týždenníka Trend z konkurenčného vydavateľstva News and Media Holding.

V magazíne Trend vychádza pri tejto príležitosti i špecializovaná príloha pod názvom Trend Špeciál Právo a advokácia.

„Rebríček našich právnikov na rozdiel od Trendu berie do úvahy len kvantitatívne ukazovatele s presne definovanou váhou, aby sme zabezpečili objektívnosť,“ vysvetlil Ján Pallo.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu