V noci z piatku 3. apríla na sobotu 4. apríla pribúdajú na oficiálnom facebook profile denníka Pravda neobvyklé bulvárne statusy. Denník Pravda sa stal obeťou podvodníka, ktorý si ich účet privlastnil. Všetky tieto nechcené statusy propagujú nový bulvárny portál FunnyX.cz. > pozri: https://www.facebook.com/pravdask

A aktuálne, od štvrtku 9.4. zápasia s rovnakým problémom na svojom facebooku aj Hospodárske noviny > pozri: https://www.facebook.com/hospodarskenoviny

Denníku Pravda ukradli oficiálny facebook profil! - obr.1

Denník Pravda má na svojom oficiálnom facebook profile v súčasnosti viac ako 35 tisíc fanúšikov. Pravdepodobne v  noci z piatku 3. apríla na sobotu 4. apríla denník Pravda stratil nad svojím profilom kontrolu a nemá tak vplyv na jeho obsah.

Pribúdajú tam odkazy na články českého bulvárneho portálu FunnyX.cz a podľa národného registrátora domén spoločnosti CZ.NIC je držiteľom domény FunnyX.cz Martin Studený z Českých Budějovíc > pozri.

Portál FunnyX.cz bol podľa dát z CZ.NIC registrovaný 21. januára 2015 a začal publikovať len nedávno a to pravdepodobne 23. marca 2015 článkom Jak vypadaj Simpsonovi v reálném životě? Je to neuvěřitelné.

Podľa počítadla návštev na portáli FunnyX.cz mal portál v sobotu 4. apríla cez 7 tisíc návštev. Bolo práve toto cieľom?

Aktualizované 5.4.2015:

Stanovisko majiteľa webu FunnyX.cz  Martina Studeného:

 „Ahoj dnes sem se dočetl na vašem webu, že sem majitel funnyx.cz což je pravda,
ale tento web mi byl napadnut dne 3.3.2015 (…) a já s tím nemám nic společného.“

Stanovisko vydavateľstva Perex (denníka Pravda):

„Vzniknutou situáciou sa vydavateľstvo zaoberá hneď od skorého sobotňajšieho rána (pozn. 4. apríla) . Kontaktovalo tiež administrátorov Facebooku so žiadosťou o vrátenie možnosti spravovať vlastný účet. Zároveň bude vydavateľ riešiť situáciu právnymi krokmi,“ ako uvádza na svojej webovej stránke.

Aktualizované 7.4.2015:

„Pravda sa ospravedlňuje všetkým svojim faceboovým fanúšikom. Takmer tri dni sme nemali kontrolu nad účtom, do ktorého sa nám nabúrali. Videli ste obsah, s ktorým Pravda nemala nič spoločné. Od tejto chvíle máme účet plne pod kontrolou. Ďakujeme za trpezlivosť a veríme, že nám zachováte svoju priazeň,“ napísal admin na facebooku v utorok 7.4. o zhruba 18:30hod.

Aktualizované 9.4.2015:

Od štvrtku 9.4.2015 pribúdajú rovnaké statusy aj na facebokovej stránke Hospodárskych novín. Hackeri získali kontrolu nad ich účtom a zdieľajú články na portál FunnyX.cz. Facebooková stránka Hospodárskych novín má cca 57 tisíc fanúšikov.

Hosting domény FunnyX.cz zabezpečuje spoločnosť WEDOS International z Českej republiky, z Hlubokej nad Vltavou. Požiadali sme ich o stanovisko, či vedia o údajnom napadnutí domény FunnyX.cz a strate kontroly nad jej obsahom, ktorú uvádza jej majiteľ Martin Studený. Medzičasom sa stal nedostupným i jeho súkromný profil na facebooku, z ktorého s nami predtým komunikoval.

Aktualizované:

Vo štvrtok 9.4. o 19-tej hodine redakcia HN na facebooku uviedla: „Našu facebookovskú stránku Hospodárskych novín sa nám podarilo po takmer celom dni, kedy bolo naše konto hacknuté, dostať pod kontrolu. Za nevhodný obsah sa vám ospravedlňujeme.“

Marián Luha

Pozrite si nechcené statusy denníka Hospodárske noviny  na facebooku:

prtsc 9.4.2015 Hospodarske noviny FunnX.cz prtsc 9.4.2015 Hospodarske noviny FunnX.cz-obr.2 prtsc 9.4.2015 Hospodarske noviny FunnX.cz-obr.3

Pozrite si nechcené statusy denníka Pravda  na facebooku:

Denníku Pravda ukradli oficiálny facebook profil! - obr.2

Denníku Pravda ukradli oficiálny facebook profil! - obr.4

Denníku Pravda ukradli oficiálny facebook profil! - obr.5

Denníku Pravda ukradli oficiálny facebook profil! - obr.3

 

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu