Prvá televízna stanica pre deti v slovenčine RiK odštartuje svoje vysielanie 1. januára 2015. Piaty kanál v portfóliu JOJ Group bude platený a od začiatku dostupný v ponuke štyroch slovenských operátorov.

RiK je historicky prvá televízna stanica pre deti v slovenskom jazyku, s atraktívnym detským programom a výrazne edukatívnou pridanou hodnotou. Ide o prémiový, a teda platený kanál cielený na deti vo veku 4 – 12 rokov.

Ako piata televízia v poradí doplní portfólio staníc JOJ Group presne 1. januára 2015, kedy začne RiK vysielať svoj program v HD kvalite a vo formáte 16:9. Jeho ťažiskovými formátmi budú programy európskej produkcie, ktoré sú zábavné, poučné a bez prvoplánového násilia.

JOJ Group už spustila skúšobné vysielanie RiKa na Skylinku. V hodinovej slučke maskot stanice – havran RiK prezrádza programovú štruktúru vysielania a ukazuje príklady formátov, ktoré budú súčasťou jeho programu.

Detská televízia RiK z portfólia JOJ Group začne vysielať už od nového roka - program. schema

 

Nová detská stanica JOJ Group bude distribuovaná ako platený kanál, zaradený do spoplatnených balíkov v ponuke operátorov Skylink, Slovanet, Orange a Antik. Hneď od začiatku vysielania tak bude mať penetráciu na cca 40 % územia Slovenska. K dátumu štartu jej vysielania bude spustený aj web Rik.sk, kde sa diváci dozvedia všetky informácie o novej stanici a jej programe.

Detská televízia RiK z portfólia JOJ Group začne vysielať už od nového roka-logo RiK
logo TV RiK

RiK ponúkne najmladším divákom celodenný program, ktorý je rozdelenýdo špecifických blokov podľa veku: pred poludním to budú formáty určené pre deti predškolského veku a popoludní zase program pre deti mladšieho školského veku. V prime time si RiKa pozrie celá rodina.

Diváci sa tak môžu už teraz tešiť na tituly, akými sú napríklad Novodobí Robinsoni, Legenda o Williamovi Tellovi, Fix a Foxi, Marvin, Dobrodružstvo na opustenom ostrove, Hovoriaca kniha kúziel, Tučniak Pecola, Nešikovné zajačiky, Maxík, Neobyčajné príbehy, Nezbedný Ralph, Korytnačí ostrov a mnohé ďalšie.

Deti sa budú s RiKom smiať aj učiť a využijú svoj čas pred obrazovkou zábavnou i náučnou formou. RiK sa chce stať dobrým spoločníkom nielen detí, ale aj ich rodičov, ktorí sa budú môcť spoľahnúť na kvalitné formáty a zodpovednú programovú štruktúru piatej stanice JOJ Group.

Ďalším skvelým benefitom RiKa bude muzikálnosť jeho vysielania, a tiež hudobný charakter ostatných aktivít a eventov, v rámci ktorých si slovenské deti budú môcť s RiKom stále spievať.

Slovenský detský kanál RiK vychádza z licencie spoločnosti Your Family Entertainment AG, nemeckého gigantu v oblasti detských programov, ktorý vysiela stanicu Ric pre deti v nemecky hovoriacich krajinách.

V spolupráci s týmto silným partnerom JOJ Group ponúkne slovenským divákom v ich rodnej reči svetovo najúspešnejšie akvizície, rozprávky a najkvalitnejšiu detskú hranú i animovanú tvorbu, so zreteľom na edukatívne programové formáty.

Detská televízia RiK z portfólia JOJ Group začne vysielať už od nového roka - program

Programové dominanty TV RiK

CHRISTOPHER COLUMBUS
Každý pozná slávne meno Christopher Columbus, ale málokto vie, aká bola jeho cesta, kým sa stal najlepším moreplavcom a objaviteľom v histórii. Christopher Columbus sa poháňaný bezhraničnou vášňou pre slobodu a dobrodružstvo vydáva na dobrodružnú cestu do Indie  v roku 1492, počas ktorej objavil aj Ameriku.

@DVENTURERS – PÁNI ČASU
Lola, Nevin, Paul a ich učiteľ Kikko zmizli bez stopy. Pri hľadaní svojich spolužiakov a učiteľa využívajú deti software, ktorý umožňuje cestovať v čase. Pri potulkách históriou sa stretávajú so zaujímavými osobnosťami svetových dejín a nie vždy majú na ružiach ustlané.

ALBERT, PIATY MUŠKETIER
Viete o tom, že traja mušketieri boli v skutočnosti piati? A mali jedno veľké tajomstvo,  v ktorom skrývali svoju silu. To tajomstvo sa volá Albert de Parmagnan. Vôbec nie je dôležité, že meria necelý meter. Bez jeho kreativity a geniality by mušketieri nezvládli ten chaotický neporiadok a nevyhrali ani jednu bitku.

MALÝ MEDVEDÍK
V idylke kúzelného lesa žije malý medveď. Prekypuje chuťou do života, túžbou po poznaní  a bláznivými nápadmi. Jeho predstavivosť ho zavedie na vzdialené miesta a do cudzieho sveta. So svojimi priateľmi prežije veľa dobrodružstiev.

Prečítajte si aj článok > Čo uvarila JOJka pre svojich divákov na rok 2015?

1 komentár

  1. Konečne vznikla slovenská detská stanica!STV nenaplnilo sľuby o spustení STV3-ktorá mohla byť aj detská stanica…
    Len veľká škoda,že sa nebude dať zatiaľ naladiť cez anténu.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu