Milan Dubec a Iveta Radičová (foto: Ringier Axel Springer)

Vzdelávací program Digital Media Campus (DMC), ktorý funguje v rámci skupiny Ringier Axel Springer, rozširuje svoje vzdelávanie o spoluprácu s ďalšou slovenskou univerzitou.

Memorandum o spolupráci medzi Digital Media Campus a Paneurópskou vysokou školou podpísali prof. PhDr. Iveta Radičová, PhD, dekanka Masmediálnej fakulty PEVŠ a Milan Dubec, generálny riaditeľ Ringier Axel Springer SK.

Na základe uzavretej spolupráce, budú môcť vybraní študenti Fakulty Masmédií  absolvovať vzdelávací program Digital Media Campus, ako aj platenú stáž v jednom z online titulov vydavateľstva Ringier Axel Springer.

Budú tak môcť získať ešte viac skúseností a poznatkov z reálnej novinárskej práce. Lektori z DMC budú zároveň viesť Masterclass pre magisterských študentov Fakulty Masmédií.

„Chceme vybrať tých najlepších študentov, ktorých žurnalistika skutočne zaujíma, a ponúknuť im možnosť učiť sa od tých najlepších novinárov a priamo v praxi. Verím, že tak pomôžeme vychovať ďalšiu generáciu novinárov, ktorí budú pokračovať v ochrane demokracie na Slovensku,“ uviedol Milan Dubec, generálny riaditeľ Ringier Axel Springer.

Program Digital Media Campus predstavila v januári 2016 medzinárodná vydavateľská skupina Ringier Axel Springer Media AG. Vzdelávací program na Slovensku, ale aj v Poľsku, Maďarsku a Srbsku.

Okrem intenzívnych vzdelávacích prednášok, sú jeho súčasťou aj medzinárodné semináre a workshopy v Berlíne, Zürichu a Varšave.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu