zdroj foto: pixabay.com

RTVS získala sublicenciu na vysielacie práva pre zimnú Olympiádu 2018 v Pchjongčchangu, vrátane hokeja, a pre letnú Olympiádu v Tokiu 2020 od spoločnosti Discovery Communications.

Slovenský diváci tak budú môcť sledovať olympiádu ako mix voľného a plateného digitálneho pokrytia na staniciach Eurosport, Eurosport Player, v slovenskej televízii RTVS, na webe rtvs.sk a v Slovenskom rozhlase.

Discovery Communications je lídrom v oblasti globálnej zábavy zasahujúc 3 miliardy kumulatívnych predplatiteľov vo viac ako 220 krajinách a teritóriách.

„Snažíme sa, aby olympijské hry boli dostupné pre ešte viac ľudí na viac obrazovkách než kedykoľvek predtým. Práve dohoda s RTVS pre Pchjongčchang 2018 a Tokio 2020 je významným krokom vpred k dosiahnutiu tohto cieľa na Slovensku. Športoví fanúšikovia tak budú mať celkom novú prístupnosť k Olympiáde. Vďaka každému okamihu, ktorý je dostupný na platformách Eurosportu a pokrytiu na ich tradičnej národnej televízii, dostanú možnosť užiť si Olympijské hry podľa vlastných predstáv, “ povedal Kasia Kieli, prezident spoločnosti Discovery Networks pre strednú a východnú Európu, Blízky východ a Afriku.

„Som hrdý na to, že po Olympiáde v Riu 2016 môžeme pokračovať v kvalitnom pokrytí Zimných olympijských hier 2018 v Pchjongčchangu, a to vrátane hokejového turnaja, ktorí je pre slovenských divákov atraktívny, ako aj Letných olympijských hier 2020 v Tokiu. Šport zohráva kľúčovú rolu v programovej stratégii verejnoprávnej televízie a našim primárnym cieľom je priniesť tie najdôležitejšie udalosti pre našich divákov a poslucháčov,“ povedal Václav Mika, generálny riaditeľ RTVS.

Spoločnosť Discovery uviedla, že „dokončila jedenásť sublicenčných zmlúv pre Olympiádu s národnými vysielateľmi v Rakúsku (ORF), Chorvátsku (HRT), Českej republike (Česká televize), vo Fínsku (YLE), v Maďarsku (MTVA), Írsku (RTE), Holandsku (NOS), v Slovinsku (RTV Slovenija), Švajčiarsku (SRG SSR) a Spojenom kráľovstve (BBC)“.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu