Diskusie pod článkami sledujú štyria z desiatich čitateľov a len 14% z nich sa do nich aj aktívne zapája. Medzi diskutujúcimi prevažuje skupina mužov, nad ženami, vyplynulo zo štúdie s názvom Spravodajstvo a spravodajské servery 2015, ktorú realizovala výskumná spoločnosť Nielsen Admosphere Slovakia na vzorke tisíc respondentov vo veku nad 15 rokov internetovej populácie Slovenského národného panela.

„Z tých, ktorí aspoň raz mesačne navštevujú nejaký spravodajský portál, sleduje tamojšiu diskusiu 40 % ľudí, pričom z hľadiska veku sú najpočetnejšou skupinou užívatelia starší ako 55 rokov. Tých, ktorí do diskusií aktívne prispievajú, je v celej vzorke podstatne menej, odpovedalo tak 14 % opýtaných,“ uviedla Pavla Chlebounová, PR špecialistka výskumnej agentúry Nielsen Admosphere.

Až štvrtina respondentov v prieskume uviedla, že diskusie sú podľa ich názoru manipulované, tento názor zastávajú viac muži 31 %, oproti 18 % ženám. Takmer štvrtina opýtaných si tiež myslela, že diskusie pod článkami by nemali byť anonymné.

„Ako druhú najčastejšiu odpoveď (v 28 % prípadov) respondenti uvádzali, že diskusie pod článkami nesledujú, lebo im vadí agresívne vystupovanie prispievateľov. S týmto výrokom súhlasí o 9 % viac žien ako mužov. Pätina opýtaných potom diskusie na spravodajských serveroch nesleduje preto, lebo im stačí diskusia na sociálnych sieťach,“ doplnila Pavla Chlebounová.

 

Aký máte postoj k diskusiám na spravodajských portáloch - graf

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu