„Superhrdinskú jeseň“ pripravila pre svojich divákov verejnoprávna RTVS.  Ťahákom jesennej programovej ponuky Jednotky bude aj nový 12-dielny rodinný seriál Superhrdinovia.

„Ambícia priniesť pôvodný seriál takéhoto typu do primetimu je ambíciou, ktorú môže naplniť iba RTVS. Som nesmierne rád, že sme našli tvorcov, partnerov, producentov, režiséra, ktorí mali pre nás veľmi pekný projekt, ktorý chceme priniesť verejnosti,“ uviedol generálny riaditeľ RTVS Václav Mika k seriálu, v ktorom hrajú deti spolu s dospelými hereckými hviezdami ako je Táňa Pauhofová, Zuzana Kanócz, Ľubo Roman, Vladimír Kobielsky, Pavol Višňovský, Milan Ondrík, Marek Majeský a ďalší.

Diváci sa s nimi stretnú od septembra každý piatok večer.

Režisérom nového seriálu komponovaného filmovo je Peter Begányi. Na castingu si detských hercov vyberal z viac ako 2000 detí. Nakrúcalo sa vo všetkých kútoch Slovenska.

Divákov RTVS čaká Superhrdinská jeseň - Superhrdinovia
fotografia z nového seriálu Superhrdinovia

 

„Ten seriál je uzavretý, príbehy sa neprepájajú, každý príbeh je samostatný, vypointovaný, prepájajú sa len postavami, ktoré sú v ďalších častiach epizódne,“ povedal pre TASR Begányi k pôvodnému 30-minútovému formátu, ktorý vymyslel s mladým tímom. „My sme všetci konškoláci s VŠMU, stretli sme sa vekovo veľmi približne rovnaká skupina ľudí, ktorá vytvorila tento seriál.“

Divákov RTVS čaká Superhrdinská jeseň - Miro Satan
v Superhrdinoch si zahrá aj Miro Šatan

 

Podľa riaditeľa programových služieb RTVS Tibora Búzu bude jeseň na verejnoprávnej Jednotke mixom osvedčených programov a niekoľkých vydarených noviniek. Z klasických programov sa diváci môžu tešiť na piatkovú šou Milujem Slovensko vybavenou novou scénou.

Divákov RTVS čaká Superhrdinská jeseň - Peter MarcinMedzi novinkami figuruje neskorovečerná Talkshow Petra Marcina. „Budeme ju vysielať každú sobotu po osvedčených formátoch Pošta pre teba a Katkine tajomstvá,“ doplnil k novému zábavnému formátu, ktorý sa na obrazovky dostane zhruba v čase o 21.50 h, premiéru bude mať v sobotu 6. septembra. V prvých dvoch epizódach sa v úlohe hostí objavia Marián Gáborík a Jozef Vajda.

Divákov RTVS čaká Superhrdinská jeseň - Katika Zitnakova
Katarína „Katika“ Žitniaková

Vo víkendových programových novinkách figuruje tiež šou Krotitelia dlhov. „Tím finančných poradcov bude pracovať a zachraňovať rodinné finančné rozpočty ľudí, ktorí sa dostali do problémov, pomôže im odraziť sa z dna,“ vysvetlil Búza k novej relácii, ktorú bude moderovať Katarína „Katika“ Žitniaková každú sobotu od 20. septembra. Ako ďalej potvrdil, pokračovať bude každý utorok o 20.20 aj šou Nikto nie je dokonalý s novými osvedčenými moderátormi, navyše vybavená novou scénou.

S akvizičných programov Tibor Búza upriamil pozornosť na poľský seriál Recept na život. „Máme pomerne veľké očakávania, v Poľsku sa teší mimoriadnej obľube a dúfame, že taký istý úspech bude mať aj u nás,“ doplnil k pôvodnej poľskej sérii, ktorú RTVS prináša na svoje obrazovky po viac ako 20 rokoch.

Diváci sa rovnako môžu tešiť na finálnu sériu Poirota či ďalšie seriálové počiny ako Muž s poslaním (A Gifted Man), Toskánska vášeň, Grand Hotel. „To sú osvedčené veci, ktoré nám fungovali aj v uplynulej sezóne.“ Z filmových titulov, ktoré v jesennej štruktúre ponúkne Jednotka sú snímky Atlas mrakov, Jana Eyrová, Süskind či Zázračné deti.

Divákov RTVS čaká Superhrdinská jeseň - Kristina Grepelova
Kristína Grepelová

Medzi novinkami, ktoré na jeseň odvysiela Dvojka, sa objaví tiež jazyková relácia v podobe zábavno-vzdelávacieho cyklu Nebojme sa slovenčiny s moderátormi Kristínou Grepelovou a Tomášom Palonderom.

„Bude mať čo povedať aj mladým divákom. Nie je to nudné rozoberanie jazykových problémov,“ dodal k seriálu Tibor Búza a ďalej priblížil reláciu Dielo z depozitára – krátky formát o objavovaní zaujímavých výtvarných diel v depozitároch slovenských galérií.

Divákov RTVS čaká Superhrdinská jeseň - Vsetky moje detiDiváci Dvojky sa budú môcť vychutnať aj dokumentárne filmy Moje rómske deti, Felvidék, Lyrik, spoločný projekt s Divadelnou Nitrou Paralelné životy, dokument Slová, ktoré zmienili svet či časozberný film Deti milénia.

„Budeme pokračovať aj v preberaní divadelných predstavení. Hneď v septembri to bude predstavenie  Kukura, ktoré vzniklo v spolupráci Divadla ARÉNA s Činoherným klubom Praha,“ dodal Tibor Búza k cyklu Divadlo nás baví, ktorý predstaví aj inscenáciu Gazdova krv Divadla Astorka a rozprávku Princ a Večernica z produkcie Novej scény.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu