Martin Daňo (repro foto: YouTube)

Martin Daňo je kontroverzný novinár, ktorý vedie investigatívny web GINN.press a informuje verejnosť prevažne o kauzách zo súdnej oblasti. V roku 2019 neúspešne kandidoval na prezidenta SR.

Spolupracuje s kontroverzným občianskym aktivistom Rudolfom Vaským na satirickej relácii Takže tak. Svoje videá publikujú na platformách YouTube a Facebook.

„Neúspešný prezidentský kandidát Martin Daňo žije stále viac na úkor svojich spoluobčanov. Dlhy jeho firiem voči daniarom, sociálnej a zdravotným poisťovniam sa k polovici novembra vyšplhali nad 826 tisíc eur. To je napríklad cena veľmi slušného CT-čka,“ uviedla Transparency International Slovensko (TIS) na sociálnej sieti.

„Dlhy pochádzajú z podnikania trinástich firiem, ktoré Daňo vlastní či vedie. Firmy majú slovenské adresy, kde Daňo pôsobil, od Humenného po Bratislavu. On sám dnes býva v Rakúsku,“ doplnila TIS.

V zverejnenom statuse „Martin Daňo stále dlhy neplatí“ organizácia ale nedala možnosť vyjadriť sa priamo Martinovi Daňovi, resp. neaktualizovala správu o jeho stanovisko.

Daňo je presvedčený že organizácia Transparency International Slovensko informáciu zverejnila, aby mu znemožnila uchádzať sa o hlasy voličov na kandidátke v parlamentných voľbách v roku 2020

„Transparency International – absolútne korupčná mimovládka – dnes znova píše, že údajne dlžím peniaze (na daniach, sociálke, atď…) – bez toho, aby napísali, že o aké obdobia sa jedná, či som ich spôsobil ja (resp. či vôbec som mal na tom podiel – ako keby správca BMG bol zodpovedný za dlhy BMG), skúmania, či ide o sporný/nesporný záväzok, či je to pokuta, alebo reálna daň atď…atď…. – jednoducho ich účelom je splniť jediný cieľ – našpiniť pred voľbami, aby ma nikto nedal na kandidátku do volieb 2020. Plán pompézne ma zavrieť s ich spolupracovníkmi na NAKA nevyšiel – teraz realizujú plán verejnej dehonestácie… Všimnite si, že zaujímavý som vždy len pred voľbami!!!! Prečo toto nepísali po voľbách, v lete, v septembri – ale teraz? Pán Gabriel Šípoš (šéf TIS) – pýtam sa – prečo nezverejníte moju dnešnú odpoveď čo som vám poslal – tu je? Prečo sa vám to nehodí do vášho konceptu? Prečo sa nechcete ospravedlniť za podvod, ktorý ste na mne vykonali pred prezidentskými voľbami? Ospravedlnte sa a poďme diskutovať – lenže to vy nedokážete…,“ reagoval na obvinenia Martin Daňo.

Mimovládna organizácia TIS, ktorú vedie Gabriel Šípoš, sa venovala Daňovi už v minulosti, keď zverejnila blog „Ako Martin Daňo zneužíva myšlienku transparentnosti“.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu