Petronela Svečnjaková (foto: Dobré rádio)

Dobré rádio, mladší súrodenec portálu dobrenoviny.sk, má novú moderátorku rannej šou Dobré ráno.

Poslucháčom sa v pondelok ráno 22. októbra po prvý raz prihovorila Petronela Svečnjaková, ktorá do Dobrého rádia prechádza z RTVS, kde doteraz pôsobila ako redaktorka Rádia_FM.

V rannej šou Dobrého rádia vystriedala jej doterajšieho moderátora Róberta Sedláka, ktorý je zároveň zakladateľom rádia.

Petronela sa bude poslucháčom prihovárať každé ráno medzi 8:00 a 10:00. „Budem sa poslucháčom snažiť prinášať pozitívnu náladu, tipy na trávenie voľného času a samozrejme pozitívne správy,“ vyjadrila sa na sociálnych sieťach Petronela.

Internetové Dobré rádio začalo vysielať 28. mája, v deň šiesteho výročia založenia portálu DobréNoviny.sk. Celodenné moderované vysielanie spustilo 3. septembra.

„Chceme ľudí naučiť počúvať internetové rádio. Ukážeme, že internetové rádio nemusí byť iba samohrajka, ale môže ponúknuť kvalitný obsah v profesionálnom prevedení,“ hovorí o rádiu manažér portálu Dobré noviny Róbert Sedlák, ktorý stojí aj za projektom Dobrého rádia.

Úlohou Dobrého rádia teda nie je iba vysielanie hudby a šírenie pozitívnych správ zo sveta aj Slovenska, ale takisto aj snaha naučiť Slovákov počúvať internetové rádiá a zvyknúť si, že rádio neznamená automaticky iba to, ktoré si naladíte v aute. Rádio vás môže počas dňa sprevádzať aj v práci či doma. Stačí len navštíviť tú správnu internetovú stránku.

Dobré rádio vysiela každý pracovný deň rannú šou Dobré ráno, od 10:00 do 12:00 sa poslucháčom prihovára moderátorská dvojica Lenka a Andrej so svojou šou Dobré dopoludnie.

Popoludňajšie vysielanie nesie názov Dobré popoludnie a poslucháčov ním sprevádza Róbert Sedlák.

Každý večer od 20:00 patrí vysielanie talkšou KRIŽOVATKY, ktorú pripravuje Marián Balázs.

Rádio tiež vysiela popoludňajšiu talkšou Dobré rozhovory, ktorú moderuje Samuel Rosinský každý štvrtok medzi 13:00 a 15:00 v premiére a každý utorok od 13:00 do 15:00 v repríze.

Spolupracovníkom Dobrého rádia je aj bývalý redaktor RTVS a súčasný editor magazínu Historická revue Jaroslav Valent, ktorý denne pripravuje rubriku zameranú na históriu. Zároveň pre spravodajský portál SME pripravuje nový podcast pod názvom Dejiny.

Dobré rádio sa vyznačuje tím, že ako jediné rádio prináša výhradne pozitívne správy, ktoré vysiela každý pracovný deň vždy o celej a to od 8:00 do 17:00. Hudobne sa Dobré rádio sústredí na najväčšie hity od 80. rokov po súčasnosť, s dôrazom na hity 90. rokov.

Dobré rádio možno počúvať na jeho webe www.dobreradio.sk, alebo pomocou rôznych streamovacích aplikácií a čoskoro aj pomocou oficiálnej aplikácie rádia.

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu