ilustračná foto koláž

Brunovský spoločne so súčasným zástupcom šéfredaktora denníka N, Konštantínom Čikovským pripravuje spustenie nového ekonomického denníka, pod značkou N. Vydavateľstvo sa len nedávno v prieskume svojich čitateľov pýtalo, aký by mali o informácie z oblasti ekonomiky záujem.

Konštantín Čikovský ako žurnalista začínal v Roľníckych novinách už v roku 1995, o dva roky neskôr pokračoval v týždenníku Trend a od roku 2007 v denníku SME, kde bol zástupcom šéfredaktora pre online vydanie SME.sk.  V roku 2014 na protest vstupu finančnej skupiny Penta z vydavateľstva Petit Press odišiel do denníka N.

„Veríme, že Slovensko si zaslúži kvalitný nezávislý ekonomický titul a že dokážeme zostaviť mimoriadne silnú redakciu,“ povedal basgitarista kapely Korben Dallas, ktorý je zároveň i riaditeľ vydavateľstva Denníka N Lukáš Fila.

Nový ekonomický denník má ale začať reálne fungovať až o niekoľko mesiacov. Mal by prinášať denný prehľad diania, nielen v domácej, ale i svetovej ekonomike, rozhovory s podnikateľmi, top manažérmi, ale i analýzy a komentáre.

Denník N len nedávno na svojom redakčnom blogu zverejnil informáciu, že sa mu podarilo dosiahnuť hranicu 35 tisíc aktívnych predplatiteľov.

Pri tejto príležitosti sa redakcia denníka rozhodla odomknúť a sprístupniť grátis 35 tisíc svojich publikovaných textov. „Veríme, že kvalitná žurnalistika môže meniť veci k lepšiemu. A sme presvedčení, že medzi odomknutými 35 tisíckami textov sú mnohé také, ktoré sú nadčasové, veľmi dôležité a prínosné. Tieto texty si aj dnes nájdu svojich čitateľov a dá sa z nich veľmi veľa dozvedieť,“ uviedol denník N.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu