Do redakcie denníka N prichádza spoluzakladateľ a šéfredaktor týždenníka Trend Oliver Brunovský. Má vzniknúť nový ekonomický denník

ilustračná foto koláž

Brunovský spoločne so súčasným zástupcom šéfredaktora denníka N, Konštantínom Čikovským pripravuje spustenie nového ekonomického denníka, pod značkou N. Vydavateľstvo sa len nedávno v prieskume svojich čitateľov pýtalo, aký by mali o informácie z oblasti ekonomiky záujem.

Konštantín Čikovský ako žurnalista začínal v Roľníckych novinách už v roku 1995, o dva roky neskôr pokračoval v týždenníku Trend a od roku 2007 v denníku SME, kde bol zástupcom šéfredaktora pre online vydanie SME.sk.  V roku 2014 na protest vstupu finančnej skupiny Penta z vydavateľstva Petit Press odišiel do denníka N.

„Veríme, že Slovensko si zaslúži kvalitný nezávislý ekonomický titul a že dokážeme zostaviť mimoriadne silnú redakciu,“ povedal basgitarista kapely Korben Dallas, ktorý je zároveň i riaditeľ vydavateľstva Denníka N Lukáš Fila.

Nový ekonomický denník má ale začať reálne fungovať až o niekoľko mesiacov. Mal by prinášať denný prehľad diania, nielen v domácej, ale i svetovej ekonomike, rozhovory s podnikateľmi, top manažérmi, ale i analýzy a komentáre.

Denník N len nedávno na svojom redakčnom blogu zverejnil informáciu, že sa mu podarilo dosiahnuť hranicu 35 tisíc aktívnych predplatiteľov.

Pri tejto príležitosti sa redakcia denníka rozhodla odomknúť a sprístupniť grátis 35 tisíc svojich publikovaných textov. „Veríme, že kvalitná žurnalistika môže meniť veci k lepšiemu. A sme presvedčení, že medzi odomknutými 35 tisíckami textov sú mnohé také, ktoré sú nadčasové, veľmi dôležité a prínosné. Tieto texty si aj dnes nájdu svojich čitateľov a dá sa z nich veľmi veľa dozvedieť,“ uviedol denník N.