Acapella For You v štúdiu Dobrého rádia (zdroj: Dobré rádio)

Vianočný čas patrí bezpochyby medzi tie najkrajšie obdobia celého roka. Aj preto si Dobré rádio pripravilo špeciálny darček. Oslovilo na spoluprácu slovenskú acapellu For You, ktorá je známa aj vďaka obrovskému hitu Nenahraditeľná.

Ten pripravili spoločne so známou speváčkou Simou Martausovou. Výsledkom spolupráce sú historicky prvé spievané jingle Dobrého rádia. Poslucháči však budú môcť začuť 5 nadaných hlasov nielen v klasickej staničnej zvukovej grafike, ale aj v úvode tých najznámejších vianočných skladieb.

Pôjde o špeciálne upravené intrá vianočných klasík od WHAM!, Mariah Carey alebo Mekyho Žbirku a kapely Lojzo. Tie naspievala členka zoskupenia For You Nika Barľáková.

„V Dobrom rádiu sa snažíme vždy prekvapiť niečím nečakaným a myslím si, že sa to podarilo aj tentokrát. Vianočná staničná zvuková grafika vystihuje priateľskú až rodinnú atmosféru, ktorú sa snažíme vytvoriť medzi nami a našimi poslucháčmi. Aj novou profesionálnou grafikou chceme dokázať, že Dobré rádio je zrelé na získanie rozhlasových frekvencií,“ uviedol riaditeľ Dobrého rádia Róbert Sedlák. Dobré rádio sa totiž uchádza o 21 voľných frekvencií, aby tak dostalo pozitívne správy do klasických rádií aj na čo najväčšie územie Slovenska.

V slovenskom rozhlasovom éteri ide o unikátny projekt, keď sa zo zvukovej grafiky stala hlasová grafika. Väčšinu nástrojov totiž „zaobstarali“ priamo hlasy skupiny. „Potešili sme sa, že naše hlasy a tvorivosť sa páči Dobrému rádiu a dostali sme takúto príležitosť zaspievať si vianočné jingle. Najviac sa tešíme vtedy, keď môžeme využiť našu kreativitu a nie sú žiadne obmedzenia. Presne takto to bolo aj so spoluprácou s Dobrým rádiom. Dúfame, že sa výsledok bude páčiť aj poslucháčom,“ povedala Katalin, členka acapelly For You.

Acapella For You spolu s moderátormi predstavila novú sviatočnú zvukovú grafiku naživo v utorkovom vysielaní Dobrého rádia, ktoré bolo predzvesťou prichádzajúcich sviatkov. Kapela okrem jinglov zaspievala aj viacero piesní z nového vianočného albumu
„Acapella Christmas“, na ktorom nájdu fanúšikovia 12 domácich a svetových hitov.

Prvou piesňou, ktorá vzišla z tohto albumu, je acapella prerobená verzia legendárnej skladby Zima na saniach od Michala Dočolomanského. Tá sa ihneď stala na ich Youtube obrovským hitom.

Celodenné vysielanie je zostavené z viacerých blokov. Od spustenia moderovaného vysielania je súčasťou interaktívna dopoludňajšia šou Dobré dopoludnie medzi 9:00 a 12:00. V tomto čase sa striedajú moderátorské dvojice, ktoré svojím živým vysielaním skvelo naladia a zásobia poslucháčov len pozitívnymi informáciami. V Dobrom dopoludní sa striedajú moderátori Michaela Kapráliková, Lenka Miškolciová a Andrej Knap.

Od septembra je súčasťou tímu Dobrého rádia aj moderátorská legenda Miroslav „Mirec“ Babják. Dobré rádio spoločne s Mircom oživilo rubriky, ktoré milovali celé generácie poslucháčov, ako je napríklad Áno, nie, neviem. Dobré rádio sa vyznačuje tým, že ako jediné rádio prináša výhradne pozitívne správy.

Hudobne sa sústredí na najväčšie hity od 80. rokov po súčasnosť, s dôrazom na hity 90. rokov. Dobré rádio možno počúvať na jeho webe www.dobreradio.sk, alebo pomocou rôznych streamovacích aplikácií.

Krátko po Mikulášovi, konkrétne v pondelok 7. decembra, spúšťa Dobré rádio magickú vianočnú súťaž. Každý deň sa moderátori dovolajú jednému z prihlásených poslucháčov, ktorí budú môcť vyhrať zaujímavé knižné balíčky, ponožkové prekvapenia od slovenskej značky Fusakle a iné skvelé ceny. Stačí počas tohto týždňa počúvať vysielanie Dobrého rádia, sledovať sociálne siete a prihlásiť sa do vianočnej súťaže.

Moderátorka Dobrého rádia Michaela Kapráliková (zdroj: Dobré rádio)

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu