zdroj: Dobré rádio

Na Slovensku čoskoro začne vysielať nové rádio. Poslucháči si budú môcť naladiť Dobré rádio, ktoré chce zlepšovať náladu v spoločnosti vysielaním výhradne pozitívnych správ. Rozhodla o tom Rada pre vysielanie a retransmisiu na svojom stredajšom rokovaní.

„Sme nesmierne radi, že sme členov licenčnej rady presvedčili o potrebe nášho projektu. Slovensko uprostred pandémie potrebuje nádej a pozitívne myslenie. Slovensko potrebuje viac pozitívnych správ v éteri a vďaka Dobrému rádiu ich budeme môcť šíriť medzi ľudí,“ povedal zakladateľ Dobrého rádia Róbert Sedlák.

„Chýbajú nám veľké mestá a najmä Bratislava, ale urobíme všetko pre to, aby sme ich čo najskôr dostali,“ uviedol pre Mediahub.sk Róbert Sedlák.

Nové rádio bude môcť vysielať na deviatich frekvenciách. Dobré rádio, ktoré na internete vysiela už od roku 2018, získalo frekvencie v Trenčíne, Ružomberku, Nitre, Martine, Čadci, Novom Meste nad Váhom, Prievidzi, Žiline a v Dolnom Kubíne.

Pôvodne však Radu pre vysielanie a retransmisiu žiadalo až o 21 frekvencií, mimo iných miest aj v Bratislave, Trnave, Košiciach, Prešove a ďalších.

So spustením vysielania v týchto mestách však bude musieť pozitívne rádio ešte počkať. „Urobíme všetko pre to, aby sme čo najskôr začali vysielať aj v hlavnom meste a ďalších väčších mestách. Budeme sa uchádzať o ďalšie frekvencie v nasledujúcich výberových konaniach,“ doplnil Sedlák.

Dobré rádio chce okrem pozitívneho spravodajstva zaujať aj rozhovormi so zaujímavými, i keď nie vždy veľmi známymi osobnosťami, ktoré robia slovenskú spoločnosťou lepšou.

„Cez deň pôjde o klasické prúdové vysielanie plné aktuálnych informácií, zaujímavostí ale aj súťaží a ďalších interaktívnych prvkov. Večer sa chceme zamerať na hovorené slovo a prinášať rozhovory so zaujímavými ľuďmi či reportáže z regiónov,“ načrtol programové plány rádia Róbert Sedlák.

Dobré rádio je mladším súrodencom portálu DobréNoviny.sk, obe patria pod spoločný mediálny dom s názvom Dobré médiá.

Obe médiá sa zameriavajú na šírenie výhradne pozitívnych správ a mienia vzájomne využívať synergie medzi svojimi redakciami.

„V rádiu môže vzniknúť množstvo skvelých materiálov, ktoré budeme môcť využiť na webe ako podcasty. Na webe zasa prinášame novinky, rozhovory a reportáže, o ktorých sa budeme môcť s poslucháčmi či odborníkmi rozprávať vo vysielaní rádia. Dobré rádio a Dobré noviny sa budú skvele dopĺňať,“ uzavrel Róbert Sedlák.

Vysielanie na deviatich úvodných frekvenciách chce spustiť v najbližších mesiacoch. Zoznam prvých frekvencií Dobrého rádia:
• Trenčín 95,0 MHz
• Ružomberok 98,0 MHz
• Nitra 104,1 MHz
• Martin 106,3 MHz
• Čadca 106,4 MHz
• Nové Mesto nad Váhom 106,4 MHz
• Prievidza 106,4 MHz
• Žilina 106,5 MHz
• Dolný Kubín 107,7 MHz

Pozrite si prezentáciu Róberta Sedláka z Dobrého rádia pred Radou pre vysielanie a retransmisiu, 24. marca 2021 (14ʹ:37ʺ):

(ts, red)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu