Zdenko Hoschek, spoluzakladateľ najväčšieho zľavového portálu na Slovensku, odpredal začiatkom novembra svoj podiel vo firme ZľavaDňa, s.r.o. Petrovi Paškovi, druhému spolumajiteľovi firmy. Peter Paška sa tak stáva jej 100% vlastníkom. Táto zmena sa týka aj dcérskej firmy v Českej Republike, ktorá prevádzkuje portál SlevaDne. Detaily transakcie neboli zverejnené.

Príčinou predaja sú osobné dôvody spoluzakladateľa ZľavaDňa Zdenka Hoscheka. „Po 8 rokoch v podnikaní potrebujem oddych. Chcem sa nejaký čas venovať iba rodine, na ktorú som popri ZľavaDňa nemal dosť času,“ vysvetľuje Zdenko Hoschek. Dodáva, že vlastnícka zmena sa nedotkne fungovania firmy.

„Nešlo o spontánne rozhodnutie. Na túto zmenu som pripravoval seba aj firmu dlhší čas, nachádza sa vo výbornej kondícií a organizačne sa vo firme nič nemení,“ dopĺňa. Zároveň upresňuje, že je ZľavaDňa jediným portálom na Slovensku, ktorý je počas celej svojej histórie nepretržite v zisku.

V roku 2009 sa Hoschek pridal k Petrovi Paškovi a spoločne zažili niekoľko podnikateľských úspechov. Jedným z najväčších bol predaj portálu Obedovat.sk a Lunchtime.cz firme Zomato za 3,25 mil. USD. Okrem portálov ZľavaDňa a SlevaDne stáli napríklad aj za rezervačným systémom Bookio.

Peter Paška sa popritom v samostatnej firme venuje aj projektom zameraným na vzdelávanie. „Odkúpenie podielu vnímam ako nový impulz v podnikaní. V tejto zmene vidím aj príležitosť na prepojenie viacerých svojich projektov a príležitosť na ďalšie inovácie. Už sa teším na novinky, ktoré s tímom prinesieme,“ hovorí Peter Paška.

Zdenko Hoschek (foto: ZľavaDňa)

Transakcia prebehla minulý týždeň v priateľskej atmosfére. „S Peťom sme kamaráti od vysokej školy a na tom sa nič nemení. Bol to práve on, kto ma pritiahol do sveta podnikania. Bola to pre mňa životná skúsenosť,“ hovorí Zdenko Hoschek.

„Zdenkovi chcem veľmi pekne poďakovať za doterajšiu spoluprácu. Aj vďaka nemu sa nám podarilo vybudovať z malej firmy lídra na trhu e-commerce a najväčšieho predajcu služieb na slovenskom internete,“ uzatvára Peter Paška.

ZľavaDňa je od svojho vzniku v roku 2010 stabilnou jednotkou na slovenskom trhu kolektívneho nakupovania. Je súčasťou skupiny Creative Web, ktorá prevádzkuje projekty SlevaDne.cz, Bookio, či Camarero. Obrat skupiny v roku 2016 presiahol 20 mil. EUR. Portál ZľavaDňa bol v roku 2013 zaradený do rebríčka najrýchlejšie rastúcich technologických firiem v strednej Európe zostavovaný medzinárodnou spoločnosťou Deloitte. V roku 2014 získala ZľavaDňa cenu Ministra hospodárstva SR za najinšpiratívnejší podnikateľský príbeh a v tomto roku po druhýkrát ocenenie Slovak SuperBrands 2017.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu