Pitný režim je slovné spojenie, ktoré už v dnešnej dobe poznajú aj deti. Súčasný trh ponúka rôzne možnosti, ako ho správne a zdravo dodržiavať.

Dôležitosť pitného režimu najviac rezonuje v súvislosti s letnými mesiacmi. Dodržiavať správny príjem tekutín je však dôležité počas celého roka. Netreba dávať pozor len na množstvo, ale aj kvalitu prijatých tekutín.

„Čoraz populárnejšími sa stávajú filtračné kanvice. Vodu z vodovodu zbavujú nečistôt a usadenín a výrazne šetria financie. Pri výbere tej správnej kanvice je dôležité zvážiť najmä kvalitu filtračnej vložky a filtrovaciu kapacitu,“ konštatuje Martin Gergely, vedúci obchodného oddelenia spoločnosti OKAY Slovakia.

Filtračné kanvice redukujú vo vode obsah chlóru, vodný kameň, ako aj ďalšie nečistoty. Pri nákupe filtračných kanvíc je tiež dôležité zamerať sa na objem nádobky a zásobníka na prefiltrovanú vodu.

Sviežu a chutnú vodu môžete mať v priebehu pár minút k dispozícii každý deň doma aj v práci bez toho, aby ste sa unavili nosením ťažkých balení vôd. Voda z filtračnej kanvice zlepšuje chuť studených a teplých nápojov a je ideálna aj k príprave jedál.

„Jeden filter v kanvici vydrží pri stálom používaní približne mesiac. Správne zvolená filtračná kanvica slúži až niekoľko rokov,“ dopĺňa Martin Gergely.

Ďalšou z výhod je minimalizácia množstva plastového odpadu. Kúpou filtračnej kanvice tak šetríte nielen zdravie, financie, ale aj životné prostredie.

Zdroj: Kharisma

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu