zdroj: SK-NIC

Máš občianske združenie, neziskovku, nadáciu či neinvestičný fond? Je tvoja .sk doména už obsadená? Alebo chceš priamo naznačiť, že si ten, kto pomáha iným? Onedlho budete mať jedinečný spôsob ako dať o sebe vedieť vo virtuálnom svete – prostredníctvom novej domény s koncovkou org.sk.

Čo to vlastne je? Generická doména .org je už roky vo svete známa ako koncovka definujúca organizácie, ktoré nevykazujú zisk zo svojej činnosti. A teraz prichádza aj na Slovensko.

V spoločnosti SK-NIC sa z jej príchodu tešia a preto jej do vienka dali titul „s polovičnou cenou“. V praxi to bude znamenať, že cena za registráciu a predĺženie domény s koncovkou org.sk bude polovičná oproti cene za registráciu „bežnej“ domény .sk.

Táto koncovka je ale určená len občianskym združeniam, nadáciám, neinvestičným fondom či neziskovým organizáciám.

„Každý z nás potrebuje niekedy pomoc. A organizácie, ktoré pomáhajú, ju potrebujú tiež. My sme sa rozhodli, že pomôžeme tam, kde sme najlepší – pri ponuke domény s najkrajšou doménovou koncovkou .sk. Tieto organizácie majú v súčasnosti určite náročné obdobie a preto pevne verím, že našu pomoc privítajú a využijú. Pri jednej doméne s koncovkou org.sk je to možno iba malá pomoc, ale pri ďalších org.sk už táto pomoc nadobúda viditeľný charakter,“ povedal Peter Bíro, riaditeľ spoločnosti SK-NIC.

Registráciu domén s koncovkou org.sk spoločnosť SK-NIC spustí v auguste 2021. Registrovať ich bude možné rovnakým spôsobom ako domény s koncovkou .sk u všetkých dobrých registrátorov. Aktuálny zoznam registrátorov je k dispozícii na dedikovanom webe spoločnosti SK-NIC, a.s.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu