Neuplynie ani jeden deň, aby nový americký prezident Donald Trump nevzbudil rozruch svojim kontroverzným správaním. Nedávno šokoval novinársky svet, keď na tlačovú besedu do Bieleho Domu zakázal vstup novinárom z celosvetovo známych mediálnych kanálov ako CNN, The New York Times, Politico, the Los Angeles Times a BuzzFeed, pretože ako sa vyjadril Biely dom, toto sú tie novinárske zdroje, ktoré boli v prinášaní správ o Donaldovi Trumpovi najkritickejšie.

Dôvody, ktoré Trumpa viedli k tomuto kroku vysvetľuje na svojich stránkach Washingtonexaminer.com.

V podstate je to spôsob akým mieni Donald Trump a jeho tím bojovať voči falošným správam, ktoré sa denne objavujú v súvislosti s jeho osobou a jeho pôsobením.

Trump tvrdí, že jeho osoba bola vo veľkom spájaná s falošnými správami, dokonca že bol veľakrát zosmiešňovaný médiami.

Tajná analýza v súvislosti so spravodajstvom okolo Trumpa odhalila, že v skúmanom období bol Trumpov tím v priemere raz za deň spojený s nejakým falošným, skresleným alebo inak sporným tvrdením.

Od začiatku inaugurácie Donalda Trumpa bolo v médiách údajne zverejnených okolo tridsať falošných príbehov o prezidentovi a jeho tíme.

Na konferencii 24. februára 2017 CPAC (Conservative Political Action Conference) Trump uviedol, že Biely Dom bojuje s falošnými správami, dokonca zverejnil zoznam 32 falošných tvrdení, ktoré jeho tím zozbieral.

Tento list falošných tvrdení síce neobsahuje rešerš prechodného obdobia alebo obdobia prezidentskej kampane, no mediálny kritici hovoria, že presne takýto priebeh mali aj tieto obdobia.

Trumpov zoznam poukazuje na skutočnosť, že liberálne redakcie sú presiaknuté vymyslenými a falošnými informáciami a namiesto „hádzania kameňov do druhých“, by si mali tieto elitné média „upratať vo vlastnom dome“, čo znamená, že by sa mali zbaviť ľudí, ktorí nedokážu žiť s ich štandardami a hodnotami pravdivej a čistej žurnalistiky, ku ktorej sa tieto média hlásia.

Tu sú niektoré falošné informácie z Trumpovho zoznamu:

CNN prinieslo správu, že Nancy Sinatrovej, dcére speváka a herca Franka Sinatru, sa nepáčil prvý inauguračný tanec Donalda Trumpa na pieseň, s názvom „My Way“, ktorou sa preslávil jej otec. Jej reakcia bola: „Prečo klameš CNN?“

CBS New York priniesol informáciu, že Melania Trumpová a syn Barron sa možno nikdy nepresunú do Bieleho domu. Ich plánom je, že sa do Bieleho domu presunú, keď chlapec dokončí školu.

NBC a iné média uviedli, že 10 členov Azijsko – Americkej Rady opustilo túto Radu na protest proti politike Donalda Trumpa. Tlačový tajomník Bieleho domu, Spicer povedal, že oni opustili radu preto, lebo vypršali podmienky, za ktorých boli Obamom menovaní.

The New York Daily News uviedol informáciu, že Trumpov poradca pre vnútorné veci Stephen Miler volal americkému prokurátorovi Robertovi Capers domov, aby mu vysvetlil ako brániť imigračné výkonné nariadenie na súde. Obaja, ale popreli, žeby spolu hovorili.

The New York Times uviedli informáciu, že Trump bol zachytený ako v župane počas skorého večera pozerá TV. Jeho hovorca oznámil, že Trump nevlastní župan.

Aj na základe týchto niekoľko vybratých informácii, ktoré Biely dom označuje za falošné, sporné alebo skreslené je zrejmé, že v niektorých môže ísť o tvrdenie proti tvrdeniu…

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu