RTVS predstavuje novú bezplatnú aplikáciu Zelená vlna, ktorá prináša profesionálne dopravné spravodajstvo RTVS v mobilných zariadeniach. S aplikáciou môžu užívatelia sledovať aktuálne dianie na cestách prostredníctvom kamier, ako aj vypočuť si posledné znenie dopravného spravodajstva Zelená vlna.

S novou aplikáciou Zelená vlna, ktorú RTVS vyvinula v spolupráci so spoločnosťou Slovanet, sú používatelia o dopravnej situácii na slovenských cestách informovaní vždy vtedy, keď to najviac potrebujú. Sledovať môžu aktuálne nahlásené nehody, kolóny, policajné hliadky či prekážky.

Dopravné spravodajstvo RTVS  Zelená vlna nájdete aj v mobiloch - 2Zelená vlna tiež prináša pohľad na cesty prostredníctvom dopravných kamier a možnosť zobraziť dopravné udalosti priamo na mape. Dopravné kamery sú v prvej verzii dostupné z troch slovenských miest – Bratislava, Banská Bystrica a Košice.

„Aplikácia Zelená vlna RTVS obsahuje viacero užitočných funkcií,  používatelia si v nej napríklad môžu okamžite prehrať vždy aktuálne dopravné spravodajstvo Zelená vlna, ktoré v rozhlasovom éteri odznelo. Najdôležitejšou súčasťou Zelenej vlny sú práve naši poslucháči – Zelení anjeli. Práve oni budú pridávaním udalostí prostredníctvom mobilnej aplikácie pomáhať v zdokonaľovaní a aktualizácii dopravného spravodajstva RTVS,“ povedal k spusteniu aplikácie programový riaditeľ Slovenského rozhlasu Vincent Štofaník.

„Budeme radi, ak sa do tohto projektu pridajú ďalší partneri a poskytnú svoje kamery aj z iných lokalít Slovenska. Aplikácia má veľký potenciál a jej informačná hodnota sa takto stáva nevyčerpateľná,“ hovorí Ján Michlík zo Slovanetu.

Používateľské prostredie je jednoduché a intuitívne, medzi funkciami sa prepína jednoduchým potiahnutím prsta po obrazovke. Pri nahlasovaní dopravných udalostí stačí zvoliť smer a pridať aj fotografiu.

K dispozícii je ale aj telefónny kontakt, pomocou ktorého jedným kliknutím vodič zavolá na dopravné spravodajstvo Zelenej vlny RTVS. Zobrazovanie dopravných informácií je možné v aplikácii selektovať podľa zvolených kategórií, priradiť k nim možno aj zvukové notifikácie, ktoré upozornia na nové nehody, tvoriace sa kolóny, prekážky alebo policajné hliadky.

Aplikácia Zelená vlna je k dispozícii na stiahnutie úplne zadarmo v obchodoch Google Play a App Store.
Verzia pre Windows Phone sa pripravuje v prvom kvartáli 2015.

Zdroj: TASR

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu