Dopravný podnik Bratislava má už 82 nových trolejbusov
zdroj: DPB

Do vozidlového parku bratislavského dopravcu postupne pribúdajú ďalšie nové vozidlá financované z eurofondov.

V utorok 26. mája 2015 prebral DPB, a.s. ďalších 5 kusov trolejbusov 30 TrDG s prídavným dieselagregátom, takže spolu ich má už 11 kusov.

Od 1. júna 2015 budú tieto vozidlá nasadené na linku číslo 210, ktorej trasa bude predĺžená až po novú budovu SND. Po ich odskúšaní na tejto trase má DPB, a.s. pripravené ďalšie možnosti prevádzkovania konkrétnych liniek, ktoré by obsluhovali trolejbusy na pomocný pohon.

Po rokovaní s objednávateľom výkonov vo verejnom záujme bude určená konkrétna linka, na ktorej budú tieto vozidlá vypravované. V polovici júna tohto roka pribudnú ďalšie 4 trolejbusy s pomocným pohonom, takže ich už bude celkovo 15 kusov.

Výrobca v utorok 26. mája 2015 dodal aj ďalších 6 kĺbových trolejbusov, ktoré DPB, a.s. oficiálne preberie v piatok 29. mája 2015. Následne budú pre tieto nové vozidlá vybavené technické preukazy a počas budúceho týždňa budú nasadené do premávky. Nové kĺbové trolejbusy budú vypravené na ďalšie linky, kde v súčasnosti ešte jazdia staré vozidlá, napríklad linky číslo 212 a 204.

DPB, a.s. má v súčasnosti 56 kĺbových trolejbusov, 15 sólo trolejbusov a 11 kusov 30 TrDG s prídavným dieselagregátom. Celkovo ich je 82, pričom v zmysle zmluvného harmonogramu budú v nasledujúcich týždňoch pribúdať ďalšie nové vozidlá.

Modernizácia vozidlového parku Dopravného podniku Bratislava, a.s. sa realizuje vďaka nenávratnému finančnému príspevku EÚ.

Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR rozhodlo o poskytnutí finančných prostriedkov vo výške 57 mil. 882 tis. EUR. Uplatnením opcie získa hlavné mesto až 120 nových trolejbusov, čím sa podarí obnoviť kompletne celý prestarnutý vozidlový park trolejbusov.

Celkové výdavky projektu sú 73 113 672,48 EUR (vrátane DPH), pričom čiastka financovaná z Kohézneho fondu a štátneho rozpočtu je 57 881 657,38 EUR.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu