repro foto: spot HD/YouTube

Každá hodina strávená na motocykli Harley-Davidson je magická. Hoďte všetko za hlavu a zažite pocit slobody počas jazdy. Takto jednoducho popisujú pocit z jazdy na dvojkolesovom tátošovi nové reklamné spoty, ktoré pre spoločnosť vyprodukovala reklamná agentúra Droga5 NY. Reklamný spot na svojom portáli oceňuje aj Adweek.

Témou reklamnej kampane je pocit osobnej slobody, odpútanie sa od každodenného digitálneho sveta. Pre Harley Davidson osobná sloboda nie je novou témou, no Droga5 ju vykreslila v novom minimalistickom prevedení.

Jazda na motorke je pre mnohých únikom z každodennej reality. Nie je to len dopravný prostriedok, ktorý slúži na presun z miesta A do miesta B. Je to niečo ako duševná očista. V prípade Harley-Davidson je jazda na motorke, činnosť ktorá umožňuje únik z monotónnosti digitálneho sveta.

Väčšina ľudí začína svoj deň tým, že si pozrie svoju emailovú schránku či iné komunikačné aplikácie. Rovnakým spôsobom väčšina ľudí aj končí svoj deň.

Jednoducho, digitálne médiá sprevádzajú ľudí počas celého dňa a je len málo činností, pri ktorých je možné sa od tohto fenoménu odpútať. Jazda na motorke od Harley-Davidson je jednou z nich.

Tento očistný zážitok plný meniacich sa zvukov motora a spoznávania zákutí krajiny poskytuje Harley-Davidson už viac ako storočie. Presnejšie 116 rokov.

Spoločnosť tu bola dávno predtým ako sa začala digitálna éra. No ani digitálny svet nedokázal nahradiť to, čo jazdcovi poskytuje jazda na motorke.

Vytvoriť kampaň, ktorá vykresľuje zabehnutú spoločnosť v novom svetle je veľmi náročné. Reklamnej agentúre Droga5 sa to podľa portálu Adweek podarilo. Úspešne prepojila klasickú myšlienku nezávislosti so skromnou realitou moderného života.

Prvý spot „Breathe“ sa zameriava na negatívne aspekty modernej spoločnosti. Pocit uvoľnenosti z jazdy na motorke je zachytený až v závere spotu.

Začiatok vykresľuje postupný únik človeka z digitálneho sveta až kým sa jeho myšlienky neupokoja a nezačne sa jazdu skutočne užívať.

Druhý spot „Magic hour“ je od začiatku venovaný pocitom, ktoré jazda na motorke prináša. Počas jazdy je každá časť tela jazdca zapojená, myseľ odpútaná od každodennej reality.

Počas jazdy sa v tele zvyšuje hladina dopamínu, ktorý reguluje emócie a pomáha človeku vidieť svet pozitívne.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu