Kulinárska šou Slovensko chutí pokračuje druhou sériou už od 16. februára v programovom slote na Jednotke, každý utorok o 21:35 hod., hneď po relácii Nikto nie je dokonalý. Relácia predstaví v každej časti dva recepty z nášho regiónu – jeden na tradičné jedlo a jeden na netradičné jedlo. 

„Najvýraznejšia zmena prebehne na poste moderátorov – novými hlavnými predstaviteľkami sú na slovo vzaté odborníčky Aneta Orosiová a Jana „Janica“ Lacová. Obe sú slovenskými ambasádorkami nadácie slávneho šéfkuchára Jamieho Olivera, spolumajiteľkami školy varenia a autorkami kníh o varení,“ uviedla RTVS.

V druhej sérii relácie Slovensko chutí budú moderátorky navštevovať opäť rôzne regióny Slovenska, ale po novom budú objavovať jeden tradičný a jeden moderný recept. Recept bude pripravovať ako doteraz domáci kuchár z regiónu, ktorý navštívia.

„Jesť je nielen nevyhnutnou potrebou, ale jedlo je aj dôležitou súčasťou každého rodinného stola z ktorejkoľvek časti Slovenska pochádzame. Budeme sa Anetkou snažiť prezentovať ho tak, aby diváci dostali opäť chuť variť a navrátili sa k spoločnému vareniu a stolovaniu, ktoré tu od nepamäti bolo,“ povedala Jana „Janica“ Lacová pre Masmediálne.info.

„Na spoločné natáčanie sme sa tešili, aj sa tešíme, fungujeme spolu každý deň, takže si nevieme predstaviť, že by sme spolu neboli aj pred kamerou :), “ povedala Janica.

 Jana "Janica" Lacová a Aneta Orosiová (zdroj foto: RTVS)
Jana „Janica“ Lacová a Aneta Orosiová (zdroj foto: RTVS)

„Na nakrúcanie sme sa špeciálne nepripravovali. Téma varenia je nám blízka, prevádzkujeme Školu varenia a cateringovú kuchyňu, čiže s jedlom sme v kontakte denne. Herecké výkony však od nás prosím neočakávajte, sme len bežné smrteľníčky, snažíme sa reagovať a vyjadrovať pohotovo a nenásilne, improvizujeme a komunikujeme prirodzene. Tak snáď to aj v televízii bude pôsobiť uvoľnene a príjemne,“ dodala Janica.

Ambasádorky známeho kuchára Jamieho Olivera sa poznajú takmer dva roky a spolu objavujú kulinárske trendy, zaujíma ich zdravé jedlo a kuchyňa pripravená z lokálnych ingrediencií.

„Jamie Oliver má ambasádorov po celom svete. Ich úlohou je šíriť myšlienky a informácie týkajúce sa dôležitosti stravy a jej vplyvu na náš organizmus. Jedná sa najmä o vzdelávanie detí, ktoré sú v dnešnom svete plného reklamy a informačného smogu úplne stratené. Robíme špecializované Školy varenia pre deti, chodíme prednášať do škôl rodičom aj deťom, máme licenciu na český program „Skutočne zdravá škola“, ktorý originálne pochádza z Anglicka a ktorý tento rok spúšťame na Slovensku, „ povedala Aneta Orosiová pre Masmediálne.info.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu