repo foto: relácia Experiment/RTVS

Let historicky prvej vesmírnej lode súkromnej výroby v stredu 27. mája pre nepriaznivé počasie nevyšiel. Druhý pokus je naplánovaný na sobotu 30. mája a RTVS bude opäť pri tom.

Diváci si môžu štart misie Demo-2 z americkej Floridy pozrieť naživo v sobotu 30. mája o  20:50 na Dvojke v rámci relácie Experiment. Živé vysielanie bude RTVS streamovať aj na Facebooku a webe rtvs.sk.

Špeciálne vydanie Experimentu sprostredkuje dianie pred štartom, diváci uvidia samotný let modulu Crew Dragon a spoznajú astronautov na palube – Boba Behnkena a Douga Hurleyho.

Hosť relácie astronóm Jiří Šilha z Univerzity Komenského v Bratislave bude spomínať na prvý let do vesmíru a dá odpoveď na otázku, kedy sa komerčné lety do kozmu stanú realitou.

Reláciu moderuje Gregor Mareš, ktorý sa podľa vlastných slov nesmierne tešil aj na stredajší štart. „Je to výnimočný pocit môcť byť pri niečom tak špecifickom ako je priamy prenos štartu vesmírnej lode s ľudskou posádkou. Živé vysielanie je pre mňa ako moderátora ešte zaujímavejšie, pretože vtedy som skoncentrovaný na 120 percent,“ vyznal sa zo svojich pocitov.

Talkshow o vede Experiment s podtitulom Naživo z vesmíru 2 prinesie RTVS v sobotu o 20:50 na Dvojke. Ak by ani tentokrát štart misie Demo-2 nevyšiel, Dvojka odvysiela špeciál relácie Experiment do tretice – v nedeľu 31. mája večer.

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu