Andrej Kratochvíl (zdroj foto: Europa 2)

Do funkcie nového programového riaditeľa Rádia Europa 2 nastúpi od 24. októbra Andrej Kratochvíl, ktorý bol predtým programovým riaditeľom v Rádiu Anténa Rock.

Dušan Vančo sa rozhodol k 30. septembru po 15 mesiacoch z rádia Europa 2 odísť. Pôsobil naprv na pozícii marketingového manažéra, neskôr mi pribudli aj povinnosti on-air manažéra, ale i programového riaditeľa. Keďže Andrej Kratochvíl nastúpi do funkcie až 24. októbra, dovtedy je poverený riadením programu dlhoročný člen programového tímu Europa 2 Peter Földváry.

dusan-vanco-zdroj-foto-radio-europa-2
Dušan Vančo (zdroj: Europa 2)

„Bolo skvelé byť súčasťou mladého inšpiratívneho tímu, ktorý robí rádio s energiou a chuťou. Momentálne sa však chcem viac venovať svojej rodine a aktivitám v domovskom meste Trnava. Skupina Lagardère pre mňa zostáva veľkou profesionálnou skúsenosťou,“ povedal odchádzajúci programový riaditeľ Dušan Vančo.

V marci 2015 nastúpil Dušan Vančo do Rádia Europa 2 na post marketingového manažéra, od júla 2015 bol menovaný súčasne i do pozície on-air manažéra a od 1. januára do 30. septembra 2016 zastával v rádiu pozíciu programového riaditeľa. V súkromí pôsobí aj ako hudobný DJ s umeleckým menom DJ Foolk, miluje kávu, vo svete slovenských rádií pôsobí už 18 rokov a je preto pravdepodobné, že sa s ním poslucháči zanedlho stretnú v inom konkurenčnom rádiu.

„Ďakujem Dušanovi za jeho prínos k značke Europa 2, či už z profesionálneho alebo ľudského hľadiska a prajem mu veľa úspechov v nových výzvach, ktoré na neho čakajú. Zároveň sa teším na Andreja a verím, že prinesie do Europy 2 čerstvý pohľad na program a že s jeho pomocou sa bude pozícia našej značky na trhu posilňovať,“ povedala riaditeľka rádia Europa 2 Tatiana Ďuricová.

Andrej Kratochvíl sa v médiách pohybuje od roku 2000, už v roku 2007 nastúpil do rádia Okey ako šéf marketingového a PR oddelenia, neskôr pracoval na projektoch Slávik, Miss Slovakia či Art Fil Fest v produkčnej spoločnosti Forza.

„Bol aj pri uvádzaní značky Europa 2 na slovenský trh, kde istý čas pôsobil ako moderátor víkendového vysielania. Takmer dva roky šéfoval programu Rádio Anténa Rock,“ doplnil digital content specialist rádia Europa 2 Kamil Konkol.

„Prichádzam do rádia, ktoré je dobre rozbehnuté, je tu tím ľudi, ktorí ťahajú za jeden povraz a to je skvelé. Teším sa, že sa spolu budeme snažit našu pozíciu ešte vylepšiť. Priestor na trhu na to je. Nebude to ľahké, ale od toho sú výzvy, ktoré chcem spolu s kolegami zdolať,“ povedal nový programový riaditeľ Andrej Kratochvíl.

Europa 2 má najsilnejšiu pozíciu medzi rádiami na Slovensku na sociálnych sieťach, na Facebooku má 587-tisíc fanúšikov, na Instagrame prekročil počet jej followerov 57-tisícovú hranicu a v rozhlasovom éteri každý týždeň oslovuje Europa 2 viac ako 680 tisíc poslucháčov.

Najpočúvanejšia rozhlasová stanica je stále Rádio Expres, ktorého počúvanosť vzrástla 0,3 %, čiže na 33,3 % (1.493.000 poslucháčov), ďalej nasleduje Rádio Slovensko, ktoré oproti minulému obdobiu stratilo 0,7 % a skončilo s 29,1 % (1.303.000), nasleduje Fun rádio, ktoré si polepšilo o 0,2 % a dostalo sa na 22,3% (1.000.000). Rádio Jemné má počúvanosť rovnakú ako v minulom období a to 16,4 % (736.000), počúvanosť Rádia Europa 2 klesla o 0,1 %, čiže na 15,3 % (683.000). Nasleduje Rádio Regina, ktorého počúvanosť tiež mierna klesla a je na úrovni 13,7 % (614.000), Rádio Vlna si naopak polepšilo na 10,9 % (487.000), čo je o 0,6 % viac ako v minulom období. Čítaj viac.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu