Dušan Vančo zastával v Rádiu Europa 2 pozíciu on-air manažéra a marketingového manažéra. Od 1. januára 2016 bude zastávať aj pozíciu programového riaditeľa. V tejto funkcii nahradí doterajšiu programovú riaditeľku Jitku Fürst, ktorá bude po novom pôsobiť v úlohe koordinátorky a konzultantky národnej značky Europa 2, ktorá patrí pod francúzsku mediálnu skupinu Lagardere.

„Práca na poste programového riaditeľa je pre mňa veľkou výzvou. Rádio Europa 2 je značka so silným potenciálom osloviť mladých poslucháčov, preto verím, že sa mi ho podarí využiť na maxximum, “ povedal Dušan Vančo, nový programový riaditeľ rádia Europa 2.

Dušan Vančo potvrdil, že bude zastávať súčasne pozíciu marketingového manažéra i programového riaditeľa „Moja súčasná pozícia je kumulovaná, niektoré úlohy budú ale pochopiteľne delegované do tímu.“

Zisťoval som či plánuje, ako nový programový riaditeľ zaviesť aj zmeny v štruktúre vysielania a ako sa rádio vyrovná s kvótami pre slovenskú hudbu.

„Žiadne zásadné zmeny v programovej štruktúre neplánujeme, “ povedal Dušan Vančo a doplnil ku kvótam: „Zákon má delenú účinnosť, takže do 1.4. budeme hrať hudbu tak, ako ju chcú naši poslucháči a ako ju dlhodobo vyberáme a plánujeme.“

„Dušan Vančo bude zodpovedný za riadenie Europy 2 a napĺňanie strategických cieľov skupiny Lagardere na Slovensku. Zároveň chcem Dušanovi týmto vyjadriť svoju dôveru a podporu, pretože pozíciu programového riaditeľa považujem za jednu z kľúčových, “ povedal Miroslav Hrnko, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva spoločnosti EUROPA 2, a.s.

O Dušanovi Vančovi

V rozhlasovom prostredí pôsobí Dušan Vančo už takmer 18 rokov. Začínal v trnavskom rádiu Forte, pôsobil i v Rádiu Twist, najdlhšie bol v RTVS, kde začínal ako dramaturg vysielania v Slovenskom rozhlase, neskôr pôsobil 7 rokov ako riaditeľ rozhlasovej stanice Rádio_FM a potom i ako manažér nových médií RTVS.

V marci 2015 nastúpil na post marketingového manažéra Rádia Europa 2, od júla 2015 bol menovaný súčasne i do pozície on-air manažéra. V súkromí pôsobí aj ako hudobný DJ s umeleckým menom DJ Foolk a miluje kávu. „Ako hovoria kolegovia, som kávopič. :) Ale ja radšej hovorím kaviarenský povaľač, ktorý ju miluje na mnohé spôsoby a ideálne v pekných kaviarňach, kde jej naozaj rozumejú,“ povedal Dušan Vančo.

„Ak dobre počítam, v rádiách som plus-mínus sedemnásť rokov, takže výzva bojovať o poslucháča a zaujať ho zaujala zasa mňa. Rádiomarketing tu má skvelé možnosti, ktoré chcem využiť a priniesť opäť niečo nové. Europa 2 oslovuje zaujímavú skupinu mladých poslucháčov, smartfón generáciu, s ktorou sa dá výborne hrať. V tomto smere je kombinácia online aktivít a rádia extrémne príťažlivá, ale nechcem prezrádzať podrobnosti,“ povedal Dušan Vančo v čase menovania do funkcie marketignového manažéra v rozhovore s redaktorkou Patríciou Štofanovou.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu