foto: Mediálna škola

Mediálna škola už po desiatykrát prijíma do svojich radov všetkých, ktorí sa chcú vzdelávať v oblasti médií.

Tento dvojročný cyklus neformálneho vzdelávania v oblasti médií sprostredkuje Laura, združenie mladých. Vzdelávanie je akreditované Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

Projekt Mediálna škola zahŕňa v sebe štyri kurzy v rozmedzí dvoch rokov z rôznych oblastí médií.

V prvom ročníku je pre záujemcov pripravený kurz o písanej žurnalistike pod názvom VIDÍM, v ktorom sa mladí mediálci dozvedia viac o písaní správy, na jar na kurze ŽIJEM sa zase posunú bližšie do tajov fotografie.

Druháci sa čo-to podučia tvorbe v grafickom prostredí na kurze TVORÍM a na záverečnom absolventskom kurze DÁVAM zavŕšia svoje mediálne štúdiá tvorbou krátkeho videa.

Každý kurz zastrešujú organizátori z mediálneho tímu a profesionálni lektori priamo z praxe – novinári, fotografi, grafici a či kameramani.

Registračný poplatok je 40€ za kurz a zahŕňa v sebe náklady na ubytovanie, stravu, materiál a lektorov. Samotné kurzy sa budú odohrávať na SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline a sú určené študentom stredných a vysokých škôl.

Od decembra 2016 sú všetky 4 kurzy plne akreditované MŠVVŠ SR. „Je to novinka, na ktorú sme hrdí a za ktorú vďačíme aj predošlým organizátorom, ktorý stáli pri zrode tohto projektu. Mladým môže akreditovaný certifikát výrazne zlepšiť ich osobný profil pre úspešné uplatnenie sa v mediálnej sfére,“ vysvetľuje jedna z organizátoriek Katarína Berešová FMA.

Termíny kurzov:
VIDÍM (žurnalistika) 23.-25.november 2018
TVORÍM (grafika) 9. -11.november 2018
ŽIJEM (fotografia) 3.-5.máj 2019
DÁVAM (video) 10.-12.máj 2019

Prihlásiť sa na Mediálnu školu je možné najneskôr do 15. októbra 2018
na medialnaskola.sk/prihlaska.

Logo MeŠ

Ako sa kreslí logo MeŠ :) alebo zotiera. Autorka Obrázku Zuzka Rudnayová, Zotierali: Monika Čižmárová a Kviki Autor videa: Bobe :)

Uverejnil používateľ Mediálna škola Pondelok 14. november 2011

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu