Pod záštitou vydavateľstva Petit Press by mali v meste Piešťany vychádzať nové schránkové noviny s názvom „Piešťanské noviny“. Spôsob ich prevedenia ako aj cieľ, aký by mali napĺňať, je pre mnohých obyvateľoch Piešťany nejasný. Vydavateľstvo Petit Press spoluvlastní finančná skupina Penta Investments.

Informáciu o novom dvojtýždenníku, ktorý si obyvatelia známeho kúpeľného mestečka prvýkrát našli v poštových schránkach na začiatku septembra, zverejnil na svojom facebookovom profile Andrej Sarvaš, ktorý pracuje ako editor a manažér webových projektov v denníku N.

Jeho status na adresu bezplatného dvojtýždenníka, ktorý údajne vychádza pod hlavičkou Petit Press, najväčšieho vydavateľstva na Slovensku, je veľmi negatívny.

„Absolútne strašná hanba pre Petit Press, a.s. Pod svojou hlavičkou začali vydávať oficiálne „inzertné schránkové“ noviny, ktoré ale nie sú nič iné, len hlasná trúba neschopného vedenia mesta. Pár zaujímavostí:

– ako inzertné noviny neobsahujú jediný inzerát
– články útočia klamstvami a obsahujú úplne bludy
– podpísané sú neexistujúcou osobou, ktorú „nepoznajú“ ani v zodpovednej redakcii,“ napísal Andrej Sarvaš vo svojom statuse, ku ktorému pripojil článok nachádzajúci sa na webových stránkach lokálnej televízie TV Piešťany.

Podľa informácii z článku na stránkach TV Piešťany, z tiráže uvedených novín sa nedá veľa vyčítať, iba to, že vychádzajú pod hlavičkou vydavateľstva Petit Press a sídlo redakcie by sa malo nachádzať v Nitre.

Účel Piešťanských novín, ktoré by mali mať charakter inzertných novín je, ale veľmi otázny. Nenachádzajú sa v nich totižto žiadne inzeráty, iba články, ktoré sa javia ako tendenčné. Autorkou týchto textov je redaktorka Denisa Súcka, ktorej totožnosť je veľmi záhadná. Jej články majú dvojaký charakter, na jednej strane sú ódami na vedenia mesta a Bytového podniku, na druhej strane kritikou voči poslancom.

Podľa TV Piešťany sú celé noviny veľmi podozrivé, články v nich ani zďaleka nepripomínajú kvalitu novinárskej práce, ktorá je charakteristická pre vydavateľstvo Petit Press, z čoho vyplýva, že inzerciou sú samotné články nachádzajúce sa v bezplatnom dvojtýždenníku. Otázkou je, kto tieto články platí.

O vyjadrenie k danej problematike ako aj o poskytnutie bližších informácií o uvedenom periodiku sme požiadali aj divíziu vydavateľstva Petit Press, ktorá sídli na Sládkovičovej 1 v Nitre. Ich stanovisko sme doposiaľ nedostali. Aktuálne sme oslovili i generálneho riaditeľa vydavateľstva Alexeja Fulmeka, a jeho prípadné stanovisko do publikovanej správy doplníme.

Zdroj: titulková foto TV Piešťany

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu