Spoločnosť Alza ako súčasť svojej komunikácie použila televízny spot s mimozemšťanom, ktorý vybuchne ako samovražedný terorista. Spot bol nasadený v Českej a v Slovenskej republike. Správu som aktualizoval o vyjadrenie spoločnosti Alza.

V kontexte nedávnych udalostí, ale i udalostí posledných rokov, kedy islamistickí radikáli terorizujú nielen Európu, spoločnosť Alza zvolila krajine nevhodnú marketingovú komunikáciu, keď svojho maskota – zeleného mimozemšťana obsadila do role vybuchujúceho teroristu.

Motívom kampane je vizuálna metafora, ktorá má komunikovať bombastické zľavy na produkty v ponuke e-shopu, čo však použitý motív nijako nezjemňuje, práve naopak a jeho použitie je krajine nevhodné, domnievam sa.

Spot bol aktuálne nasadený napríklad aj v piatok 20. novembra vo vysielaní českej televízie Prima Family v popoludňajších hodinách.

Myslím, že nemusíme pripomínať, že teroristický útok za ktorým stoja islamistickí radikáli sa odohral len pred týždňom, dňa 13. novembra vo Francúzsku a zahynulo pri ňom viac ako 130 európanov!

Spoločnosť Alza, podľa môjho názoru prekročila všetky hranice morálky a spoločensky zodpovedného prístupu firmy a rozbehnutú kampaň mali stiahnuť.

Aktualizované: „Jedná sa o kampaň, ktorú sme nasadili už tri týždne pred útokmi v Paríži. Kampaň upozorňuje na výrazné zľavy u zákazníkov najžiadanejších produktov. Teroristický čin, ktorý sa v Paríži odohral, hlboko otriasol celým tímom našej spoločnosti. Domnievame sa však, že stiahnutie našej reklamy by bolo súčasťou presne tých reakcií, ktoré sú cieľom tak hanebných útokov – vyvolanie strachu a hystérie v nás všetkých, rozdúchanie konfliktov a vytvorenie umelých obmedzení našich každodenných životov. Z týchto dôvodov sme k stiahnutiu kampane „Cenová bomba“ nepristúpili, “ povedala pre Masmediálne.info Šárka Jakoubková, PR a CSR manažérka Alza.cz.

1 komentár

  1. Pan redaktor si neověří informace, kdy byla reklama na Alzu spuštěna a pak z toho dělá reportáž, že to Alza udělala naschvál. Vyjádření mluvčí pěkně vyvrací odporný článek někoho kdo je asi amatér v novinařině, nebo bulvární redaktor. Je to smutné..

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu