Eduard Žitňanský (foto: Petit Press)

Dlhoročný editor v minulosti i šéfredaktor tohto lifestylového magazínu Profit sa opäť presunie na šéfredaktorskú stoličku. Od 1. januára 2017 bude na pozícii šéfredaktora pôsobiť Eduard Žitňanský, ktorý nahradí Vladimíru Bukerovú.

V magazíne Profit pôsobí Eduard Žitňanský na rôznych pracovných pozíciách už 15 rokov, od roku 2001.

V médiách pôsobí už 40 rokov. „Väčšinou sa venoval ekonomike a politike a vďaka širokému záberu Profitu dnes môže písať aj o umení a fotografii, ktorej sa tiež venuje. Zaujímajú ho príbehy úspešných i neúspešných, lebo oboje je inšpiratívne,“ ako uviedlo SME.

Eduard Žitňanský (1952), vyštudoval Vysokú školu ekonomickú a v médiách pracuje od roku 1976. Do roku 1989 pracoval v denníku Práca, neskôr pôsobil v Hospodářských novinách, v týždenníku Trend a dvojtýždenníku Profit.

V roku 2005 krátko pôsobil i ako šéfredaktor spravodajstva vtedajšej verejnoprávnej televízie STV (RTVS), kedy na poste vystriedal Ivana Jandu.

V článku SME na otázku „Čo nám uľahčuje život: tipy a vyznania z redakcie Profitu“  v septembri 2016 sa Eduard Žitňanský zdôveril:

„Navigácia v aute, lebo mi pomohla vymotať sa z Prahy. Keby som ju nemal, krúžil by som tam asi do Vianoc. Program v televízii (akejkoľvek), lebo kým som mal dva-tri kanály, rozhodnutie nepozerať ani jeden bolo jednoduché. Dnes je kanálov možno sto, rozhodovanie je však rovnako rýchle a ostáva viac času na čítanie. Vreckový nožík. Používam ho zriedka, lebo keď ho potrebujem, nemám ho vo vrecku. Pomáha mi však vedomie, že keby sme boli spolu, dokázali by sme veľké veci. Fotoaparát v mobilnom telefóne, lebo môžem mať všetky deti so sebou a užívať si pritom ticho,“ povedal Eduard Žitňanský.

Eduard má rád rockovú muziku, medzi jeho najobľúbenejšie kapely patrí The Rolling Stones.

Je ženatý s bývalou ministerkou spravodlivosti Luciou Žitňanskou, má päť detí.

Magazín Profit od 1. januára 2016 aj s redakciou prevzalo vydavateľstvo Petit Press od vydavateľstva News and Media Holding finančnej skupiny Penta.

Skupina Penta pôvodne získala časopis koncom roku 2014 ako súčasť portfólia vydavateľstva Trend Holding Olivera Brunovského, ktorý ho vlastnil od roku 2005.

Magazín najskôr vychádzal v týždennej periodicite, neskôr v dvojtýždennej. Od 1. januára 2017 sa zmení na mesačník, rozsah strán sa navýši o 16 strán, cena vydania stúpne na 1,99 eur. Profit vychádza pod vydavateľstvom Petit Press v náklade 5 500 kusov.

Profit predtým patril vydavateľstvu Aha public spisovateľky Ivany Havranovej (skrachovala), pod ktoré ho začlenil podnikateľ Jozef Majský a predtým tvoril magazín súčasť portfólia nebankovej spoločnosti BMG/Horizont Invest.

Profit prišiel na trh už pred 25. rokmi, ako ekonomické noviny pod názvom Slovenský profit – 1. septembra v roku 1991.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu