Reklamná agentúra Effectivity Powered by Publicis realizuje pre svojho klienta Slovenské elektrárne internú kampaň zameranú na bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci pre spoločnosť Enel.

Hlavnou postavou kampane je mačka Pandora, ktorá má sedem životov na rozdiel od pracovníkov Enelu.

Kampaň pracuje so sloganmi, ako „Buď v strehu!, Nezabudni!,  Buď opatrní!“ a podobne.

Pandora tak vyzýva zamestnancov, aby hlásili tzv. skoroudalostí (angl. near miss), ale vyzýva ich aj k opatrnosti pri práci ale aj aby šetrili elektrickou energiou.

Že aj také vážne a dôležité témy v živote môžu byť so všetkou vážnosťou komunikované vtipne, dokazuje práve táto kampaň z dielne agentúry Effectivity Powered by Publicis.

„V spolupráci s externým dodávateľom kreatívnych riešení vznikla myšlienka pokúsiť sa zamestnancov SE osloviť v tejto oblasti možno trochu neobvyklým spôsobom,“ približuje pozadie vzniku kampane Miloslav Mistrík, špecialista BTS a PO Slovenských elektrární.

Vizuál printu č. 6 (zdroj:  event2all)
Vizuál printu č. 6 (zdroj: event2all)

Postavička Pandora sa zamestnancom začala prihovárať od 15. júna z bannerov a prostredníctvom správ elektronickej pošty počas 7. ročníka Medzinárodného týždňa zdravia a bezpečnosti a pokračuje aj v letnom období.

Súčasťou aktuálnej kampane je návrh klasickej printovej reklamy vo forme posterov, ale aj forma netradičnej printovej reklamy, ako sú fosforeskujúce nálepky na vypínače alebo vtipné videá na sociálnych sieťach.

Ak zamestnanec zabudne pri odchode z miestnosti zhasnúť svetlo, pripomenie mu to fosforeskujúca nálepka mačky Pandory, ktorej v tme zasvietia oči:

fosforeskujúce nálepky (zdroj: event2all)

Printy sú súčasťou pracovných priestorov Enelu, videá sú šírené pomocou intranetu a sociálnych sietí. Súčasťou komunikácie sú aj články v internom magazíne Slovenských elektrární, ktorý sa volá Slovenská energetika.

Pozrite si všetky vizuály printov (po klinutí na obrázok sa zväčší):

Vizitka kampane:

Klient: Slovenské elektrárne, a.s.
Agentúra: Effectivity POWERED BY PUBLICIS
Creative director: Peter Rajčák
Art director: Denisa Pajkošová/Barbora Rozložníková
Copywriter: Petra Gmucová
Account director: Barbora Sýkorová
Account manager: Martina Boháčová
Animacia videí: ADMIRAL – Andrej Kolenčík

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu