V Bratislave sa už tento štvrtok 13. augusta môžete presvedčiť ako vyzerá spolupráca mladých francúzskych hudobníkov so skúsenými umelcami z Egypta a miešanie elektroniky s tradičnými nástrojmi a orientálnou melodikou.

Projekt sa zrodil vo Francúzsku, kde Jérôme Ettinger podľahol čaru nástroja argûl a začal sa učiť u slávneho hudobníka Mostafu Abdela Aziza (Musiciens du Nil, Mozart l’égyptien, Peter Gabriel). Po čase navštívil Egypt a tu začala niekoľkoročná spolupráca s hudobníkmi, s ktorými vytvorili Egyptian Project.

Kto pozná egyptské rytmy a orientálne ladenie nástrojov bude mať predstavu o výzve, akú mali pred sebou európski hudobníci so svojimi samplermi a elektronickým programovaním. Výsledok však stojí za to a ich album YA AMAR , vydaný v Six Degrees, sa dostal do pozornosti promotérov a hudobných fajnšmekrov.

Úspešné koncerty vo Francúzsku zahájili víťazné ťaženie a archaické egyptské hudobné nástroje sa miesto múzeí rozozvučali v nabitých kluboch.

Egyptian Project je uprostred úspešnej šnúry, v júli 2015 vystúpili na prestížnom festivale WOMAD Petra Gabriela, kde po nadšených odozvách získali okamžite kontrakt na zimné turné po Veľkej Británii. Po zastávke v Bratislave budú pokračovať vystúpením na festivale Sziget.

V bratislavskom Nu Spirite si ich môžete vypočuť už najbližší štvrtok 13. augusta, potešia všetkých priaznivcov world music, klubovej elektroniky a tradičnej egyptskej hudby.

Podujatie v rámci série Mozaika hudby sveta prináša agentúra Shiraz, ktorá sa špecializuje na zaujímavé projekty z oblasti world music a darí sa im, ako sme sa už neraz presvedčili. Na koncert Egyptian Project pôjdeme a prinesieme vám recenziu.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu